Yeni iPhone SE Bataryası Daha Güçlü
  1. Anasayfa
  2. Genel

Yeni iPhone SE Bataryası Daha Güçlü

Apple, en yeni telefonuyla pil iyileştirmeleri vaat ediyor. Apple, üçüncü nesil iPhone SE ‘yi yeni tanıttı ve bu telefon 6GHz 5G altı desteği ve bir A15 işlemcisi de dahil olmak üzere bazı güzel iyileştirmelere sahip. Ayrıca Apple daha uzun pil ömrüne sahip olduğunu iddia ediyor ve görünüşe göre bunun nedeni kısmen telefonun fiziksel olarak daha büyük bir pile sahip olması.

Apple pil kapasitesini paylaşmadı, bu yüzden tam olarak ne kadar güce sahip olduğunu görmek için kesintileri beklememiz gerekecek. Ancak yeni SE’nin teknik özellikler sayfasını eskisiyle karşılaştırdığımızda, Apple bazı iyi gelişmeler vaat ediyor.

Üçüncü nesil SE için Apple, 15 saate kadar video oynatma, 10 saate kadar canlı yayın oynatma ve 50 saate kadar ses oynatma vaat ediyor. Öte yandan eski SE, 13 saate kadar video oynatma, sekiz saate kadar canlı yayın oynatma ve 40 saate kadar ses oynatma süresine sahipti.

Yeni iPhone SE Bataryası Daha Güçlü
Yeni iPhone SE Bataryası Daha Güçlü
Yeni iPhone SE Bataryası Daha Güçlü
Yeni iPhone SE Bataryası Daha Güçlü

Apple ayrıca iPhone 13 serisine daha büyük piller koyarak iyi pil kazanımları gördü, bu nedenle şirketin bu kararı yeni SE ile tekrarladığını görmek çok da şaşırtıcı değil. Ancak iPhone 13 modellerinden birini satın alarak daha iyi pil ömrü elde edebilirsiniz.

Grubun en zayıf piline sahip olan Mini, 17 saate kadar video oynatımı, 13 saate kadar video oynatımı ve 55 saate kadar ses oynatımı elde ediyor. SE aynı çipe sahip olmasına, fiziksel olarak daha büyük bir cihaz olmasına ve 5G’yi desteklememesine rağmen, bunların hepsi üçüncü nesil SE’den daha yüksektir. Ve Apple, ikinci nesil iPhone SE’den üçüncüye kadar aynı boyutları korumayı seçti. Telefonu biraz daha kalın yapmaya karar vermiş olsaydı, pili daha da iyileştirebilirdi.

Kaynak: THE VERGE

Kaliteli İletişim ve Güçlü Ekonomi İçin Alternatif Operatörler Desteklenmeli

Çevirmen

Yazarın Profili
Paylaş

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir