YouTube’un 2022’de Getirmeyi Planladığı 5 Yeni Özellik
  1. Anasayfa
  2. Genel
Trendlerdeki Yazı

YouTube’un 2022’de Getirmeyi Planladığı 5 Yeni Özellik

Dünyanın en büyük video içerik platformlarının başında gelen YouTube, kullanıcılarının deneyimlerini artırmak için yeni özellikler geliştirmeye devam ediyor. Kullanıcılarına daha fazla özellik sunmak isteyen YouTube, bu yıl içerisinde yapmak istediği yenilikleri açıkladı.

YouTube’un Baş Ürün Sorumlusu Neal Mohan, bir blog gönderisinde yeniliklerden bahsetti. Mohan, “2022’de kullanıma sunacağımız tüm yeni ürünler ve araçlar için heyecanlıyım. Bu yılın yol haritasında çok istenen birkaç özelliği fark edeceksiniz. Bu güncellemelerin her biri, çok sayıda tartışma ve verinin yanı sıra tüm YouTube topluluğundan gelen geri bildirimlere dayanıyor.” İfadelerini kullandı.

1- Shorts bölümünde bir takım iyileştirmeler

YouTube, kısa biçimli video özelliğini Mart 2021 yılından itibaren kullanıyor. YouTube Shorts adı verilen özelliğini daha iyi hale getirmek için yeni efektler ve platform içerisinde bulunan remix videolarını da kullanılabilecek.

2- Ortak canlı yayın özelliği

YouTube, Instagram uygulamasında yer alan ortak canlı yayın özelliğini kullanmak istiyor. Böylece içerik üreticiler, kendilerini farklı içerik üreticilerinin YouTube kanallarında tanıtma imkanı bulacak. YouTube, kullanıcıları tarafından beğenilecek bu özelliği kısa sürede hayata geçirmek istiyor.

3- Yenilikçi Web3 fırsatları

YouTube, para kazanma imkanını daha da artırmak için içerik üreticiler ve aboneleri arasında yeni bir kanal oluşturmak istiyor. Bu özellikle kullanıcılar, ayrıntısı tam olarak bilinmese de favori içerik oluşturucularından videolar, fotoğraflar ve daha fazla özel içerik satın alma özelliğinden yararlanabilecekler.

4-Metaverse’ye ilk adım

YouTube, içeriklerini Metaverse evreninde oluşturabilecek şekilde bir yenilik getirmek istiyor. Örnek olarak oyun etkileşimlerini daha canlı hissettirmeye imkan sunacağını belirten YouTube, başka bir ayrıntıyı henüz açıklamadı.

5-Yeni alışveriş fırsatı

YouTube, yeni özelliği ile kullanıcılarına alışveriş yapılabilir videolar, canlı alışveriş ve e-ticaret gibi birçok fırsatı sunmak istiyor.

Siz yeni özellikler hakkında ne düşünüyorsunuz?

Twitter’da Yeni Para Kazanma Dönemi Mi Başlıyor?

Günlük güncel haberleri takip ediyor ve sizinle paylaşıyorum.

Yazarın Profili
Paylaş
İlginizi Çekebilir

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir