Metaverse Geliştirecek olan Facebook AB’den 10.000 Kişiyi İşe Alacak
  1. Anasayfa
  2. Gelecek Teknolojileri

Metaverse Geliştirecek olan Facebook AB’den 10.000 Kişiyi İşe Alacak

Facebook birçok farklı alanda yatırımınlarına devam ediyor. Dijital para birimi üzerinde önemli adımlar atan şirket şimdi de Metaverse geliştirecek. Bunun için AB’den 10.000 kişiyi işe almayı planlıyor.

Şirket blog yazısında “Metaverse, yeni yaratıcı, sosyal ve ekonomik fırsatlara erişimin kilidini açmaya yardımcı olma potansiyeline sahip ve Avrupalılar onu en baştan şekillendirecek.” ifadelerini kullandı. Önümüzdeki beş yıl içinde ortaya çıkacak yeni iş kollarında ise “son derece uzmanlaşmış mühendisler” çalışacak.

ABD merkezli bir şirket olan Facebook, AB’ye yatırım yapmayı oldukça önemsiyor. Facebook rakiplerini satın almasıyla bilinen bir şirket fakat Metaverse’nin “tek bir şirket tarafından bir gecede inşa edilmeyeceğini” iddia ediyor. Kısa bir süre önce ise bunun için kar amacı gütmeyen gruplara 50 milyon dolar yatırım yaptı. Facebook Metaverse geliştirmeyi en büyük önceliklerinden biri haline getirdi. Fakat bu hedefin 10 ile 15 yıl daha süreceği düşünülüyor.

Bilindiği üzere Facebook son aylarda bir dizi zarar verici skandallarla gündeme geldi. Bazı eleştirmenlere göre bu duyurunun amacı şirketin itibarını yeniden oluşturmak ve dikkatleri başka yöne çekmek.

Facebook’un bloğunda paylaşılan yazıyı buradan okuyabilirsiniz.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir