ARCANE’İN İLK FRAGMANINI YAYINLADI
  1. Anasayfa
  2. Dizi - Film

ARCANE’İN İLK FRAGMANINI YAYINLADI

Riot Games’in ilk dizisi olan Arcane, 7 Kasım’da çıkacak. Merakla beklenen dizinin ilk fragmanı, Netflix’in global etkinliği Tudum’da paylaşıldı. League of Legends Dünya Şampiyonası’nın finalinden saatler sonra Çin’de Tencent Video’da ve küresel olarak Netflix’te yayınlanmaya hazır.

Dizi üç farklı kısımdan ve her kısım başına üçer bölümden oluşuyor. İlk üç bölüm iki kardeşin kökenlerine odaklanmaktadır. 7 Kasım’da çıkacak. İkinci kısım bir hafta sonra 13 Kasım’da yayınlanacak. Üçüncü kısımsa 20 Kasım tarihinde yayınlanacak. Dizinin çıkışı, League of Legends markasının hayranı olan tüm oyuncular için yapılacak küresel kutlamanın temelini oluşturacak. Arcane fragmanına linkten ulaşabilirsiniz.

“Arcane’in çıkışı Riot için yeni bir dönemin başlangıcı”

Riot Games CEO’su Nicolo Laurentkonuyla ilgili açıklamasında : “Dünyanın dört bir yanında, LoL’ü ve evrenini seven sayısız oyuncu var. Runeterra’yla ilgili markaya yaraşır içerikler üretirken bize ilham veren şey, oyuncuların tutkusu. Arcane’in çıkışı Riot için yeni bir dönemin başlangıcı. Oyuncuların oyunlar, eğlence sektörü ve sporda onlar için neler planladığımızı görmelerini iple çekiyoruz. Bu önemli anı kutlamak için oyuncuları şahane bir çıkış deneyiminin merkezine koyuyoruz. Dünya Şampiyonası ve Arcane rekabeti, eğlenceyi ve topluluğu yepyeni bir şekilde bir araya getirerek kapsamlı bir küresel kutlama deneyimi sunacak. Oyuncular için süper bir hafta sonu olacak diyebiliriz.” dedi.

ARCANE'İN İLK FRAGMANINI YAYINLADI

“Arcane, ikilikler üzerine kurulu bir hikâye”

Arcane’in yaratıcılarından Alex Yee: “Arcane, ikilikler üzerine kurulu bir hikâye. Karakterlerin bir şehrin iki yarısında ve birbirine zıt olan ama birbirini tamamlayan değerler ve fırsatlarla nasıl bölündüğünü inceliyor. Her birinin kendi iyi ve kusurlu yönleri var. Kendi hikâyenizde kahramanken başkasının hikâyesinde kötü olabilirsiniz. Arcane’deki şampiyonlar oyuncuların oyunlarımızdan tanıdığı ve sevdiği karakterler. Çok tanıdık gelecekler ama onları dizi formatına uyarladığımız için bazı farklılıklar olabilir. Dizi, karakterlerimizin aileleri ve gelenekleri onların ilke ve inançlarıyla ters düşünce ne kadar ileri gideceğini keşfedecek. Kişisel mücadeleleri dünyayı hiç beklemedikleri şekilde etkileyecek ve iki kardeş şehrin geleceğine yön verecek” dedi.

League of Legends evreninden zengin kareler sunduk.”

Arcane’in yaratıcılarından Christian Linke:  “Arcane’i oluşturmaya başladığımızda Jinx ve Vi’ın hikâyesi gibi çok özel bir fırsatın elimizde olduğunu biliyorduk. Ailen için neler yaparsın, hangi değerlerinden vazgeçersin ve bu süreçte ne gibi çatışmalara göğüs gerersin fikrini keşfetmek istiyorduk. Fortiche ortaklığıyla hayata geçirdiğimiz elle çizime dayalı sanat stilini ve detaylı karakter animasyonlarını böyle bir hikâyeyle birleştirerek oyunculara League of Legends evreninden zengin kareler sunduk.”

Arcane’de Jinx, Vi, Jayce ve Caitlyn gibi tanıdık yüzler olacak

Hikâye devam ettikçe oyuncular, bu karakterleri efsanevi şampiyonlara dönüştüren olaylar hakkında bilgi sahibi olacak. Ayrıca Zaun vatandaşı olan, gelişen dünyaya şekil vermekte çok önemli roller oynayan Vander ve Silco gibi yeni karakterlerle de tanışacak.

ARCANE'İN İLK FRAGMANINI YAYINLADI

Riot, Arcane için dünya genelindeki seslendirme sanatçılarını duyurdu

Vi: Hailee Steinfeld

Jayce: Kevin Alejandro

Silco: Jason Spisak

Jinx: Ella Purnell

Mel: Toks Olagundoye

Vander: JB Blanc

Viktor: Harry Lloyd

Bu tarz haberlere buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.

İlginizi Çekebilir

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yorumlar (2)

  1. 27 Eylül 2021

    Diziyi ilk tanıtımından beri merakla bekliyordum bu yazıyı görünce çok sevindim. Emeğinize sağlıkk????

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir