Twitter’da Yeni Para Kazanma Dönemi Mi Başlıyor?
  1. Anasayfa
  2. Genel
Trendlerdeki Yazı

Twitter’da Yeni Para Kazanma Dönemi Mi Başlıyor?

Popüler sosyal medya uygulaması Twitter, kullanıcılarının para kazanabileceği bir özelliği sunmaya hazırlanıyor.

Popüler sosyal medya uygulaması Twitter, pandemi döneminde Clubhouse uygulamasına benzeyen Space’i aktifleştirdi. Kullanıcı etkileşimlerini daha çok artırmak isteyen sosyal medya uygulaması, iddiaya göre yeni özellikleriyle kullanıcılarına para kazanma imkanı sunacak.

Twitter makaleler özelliği ile para kazanılabilecek

Twitter, topluluklar özelliğini tüm kullanıcılarına sunduktan sonra, bu özelliği geliştirmek için çalışmalara başladı. Sızdırılan bilgilere göre, sosyal medya uygulaması Twitter, topluluk yöneticilerine daha fazla yetki verecek.

Yöneticiler, topluluk üyelerinin başka kullanıcıları davet edip edemeyeceğini belirleyebilecek. Twitter’ın, 3 farklı kullanıcı türü sunacağı belirtiliyor. Sosyal medya uygulamasının üzerinde çalıştığı üyelik sistemleri ise şu şekilde;

  •  Tüm kullanıcıların topluluğa katılabileceği ve üye davet edebileceği üyelik sistemi.
  • Üyelerin topluluğa katılmak için istekte bulunacağı ve moderatör ekibinin bu istekleri onaylayabileceği üyelik sistemi. Bu üyelik sisteminde moderatörlerin davet ettiği kullanıcılar ise otomatik olarak onaylanacak.
  • Topluluk içerisindeki mevcut üyeler tarafından davet edilen kullanıcıların otomatik olarak onaylanacağı üyelik sistemi.

Jane Wong tarafından ortaya çıkarılan Twitter Makaleleri özelliği ile yeni detaylar sızdırıldı. Nima Owji, sosyal medya hesabından yeni özellikle alakalı paylaşım yaptı. Owji, şu anda test aşamasında olan makale düzenleyicisinde kalın, italik, altı çizili, üstü çizili ve kod betiği gibi metin stillerinin yer alacağını belirtti.

Günlük güncel haberleri takip ediyor ve sizinle paylaşıyorum.

Yazarın Profili
Paylaş

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir