Windows 11’in bir sonraki büyük güncellemesini biraz erken yükleyebilirsiniz
  1. Anasayfa
  2. Donanım

Windows 11’in bir sonraki büyük güncellemesini biraz erken yükleyebilirsiniz

Yeni Başlat menüsü klasörleri, dokunma hareketleri ve görev çubuğu için sürükle ve bırak

Microsoft, bir sonraki büyük Windows 11 güncellemesini bugün son testlerin Yayın Önizleme halkasına yayınlıyor. Windows 11 22H2’nin önümüzdeki aylarda kullanıma sunulması bekleniyor ve işletim sisteminde yeni Başlat menüsü klasörleri, güncellenmiş dokunma hareketleri ve görev çubuğu için sürükle ve bırak dahil olmak üzere bir dizi büyük değişiklik içerecek.

Microsoft’un güncellemeyi Windows Update aracılığıyla resmi olarak yayınlamasını bekleyebilirken, Windows 11’in Windows Update bölümündeki Windows Insider seçeneği aracılığıyla 22621’i oluşturan son sürümü alabilirsiniz. Windows’a kaydolmak için komutları izlemeniz yeterlidir. Insider Programı’nı seçin ve Yayın Önizleme’yi seçtiğinizden emin olun.

Windows 11'in bir sonraki büyük güncellemesini biraz erken yükleyebilirsiniz

Windows 11 22H2

Windows 11 22H2, genellikle kilit ekranında bulduğunuz güzel duvar kağıtları arasında geçiş yapan yeni bir ön plana çıkan duvar kağıdı özelliği içerir. Canlı Altyazılar ayrıca Windows 11 22H2’de yerleşiktir ve sağır, işitme güçlüğü çeken veya sese otomatik olarak altyazı eklemek isteyen kişiler için idealdir. Altyazılar herhangi bir ses içeriğinden cihazda oluşturulabilir ve altyazılar bir pencerede yüzebilir veya ekranın üstünde veya altında görüntülenebilir.

Görev Yöneticisi ayrıca Windows 11 22H2’de yeni bir karanlık mod ve çok daha iyileştirilmiş bir düzen ile büyük bir elden geçiriliyor. Uygulamaların sistem kaynaklarını tüketmesini sınırlamanıza izin veren bir verimlilik modunun yanı sıra karanlık temaya uygun yeni bir komut çubuğu içerir. Windows 11’de Snap Layouts hayranıysanız, bu güncellemede bir uygulamayı pencerenin en üstüne sürüklemenize ve kullanabileceğiniz tüm düzenleri ortaya çıkarmanıza izin verecek şekilde iyileştiriliyorlar. Microsoft ayrıca Rahatsız Etmeyin modunu içerecek şekilde Odak özelliğini geliştiriyor. Yalnızca gerçekten önemli olanları görebilmeniz için bildirimleri hızla susturmayı çok daha kolay hale getirir.

windows 11
windows 11

Çoğu Windows 11 kullanıcısı, dosyaları Photoshop gibi uygulamalara sürüklemenize olanak tanıyan, sürükle ve bırak özelliğinin görev çubuğuna döndüğünü duymaktan memnun olacaktır. Yeni Başlat menüsü klasörleri, Windows 11 kullanıcılarının Başlat menüsünün sabitlenmiş bölümünü düzgün bir klasör seçimine özelleştirmesine de olanak tanır.

Windows 11 22H2, bu yılın ilerleyen zamanlarında, muhtemelen Eylül zaman diliminde cihazlarda resmi olarak piyasaya sürülecek, ancak güncelleme, özellikle yalnızca Canlı Altyazılar için erken yüklenecek kadar büyük.

Apple, yeniden tasarlanan MacBook Air’i duyurdu

Çevirmen

Yazarın Profili
Paylaş
İlginizi Çekebilir

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir