WhatsApp grup görüşmesinde istemediğiniz kişileri sessize alabileceksiniz!
  1. Anasayfa
  2. Sosyal Medya

WhatsApp grup görüşmesinde istemediğiniz kişileri sessize alabileceksiniz!

Kendilerini susturmayı unutmaları durumunda.

WhatsApp, geçen hafta, grup görüşmeleri sırasında (Android Central aracılığıyla) kişileri sessize alma yeteneği de dahil olmak üzere birçok yeni özelliği kullanıma sundu. Akıl sağlığını koruyan bu özellik, yalnızca kendileri yapmayı unutan insanları susturmak için değil, aynı zamanda görüşmede olan ve söylediklerinin yankısını duymak istemeyen biriyle aynı odadaysanız da yararlı görünüyor.

Zoom ve Microsoft Teams gibi bazı konferans uygulamaları, toplantı sahiplerinin tüm katılımcıların (veya belirli kişilerin) sesini kapatmasına izin verse de, genellikle bireysel kullanıcılara bir arama sırasında istedikleri kişileri sessize almaları için bir yol sunmazlar. Bu özellik, muhtemelen en çok görüntülü aramalarda en fazla sekiz kişinin veya sesli aramalarda en fazla 32 kişinin katıldığı kaotik toplantılar için kaydedilen yeni bir kontrol düzeyi sunar.

WhatsApp grup görüşmesinde istemediğiniz kişileri sessize alabileceksiniz!

Yeni sessize alma özelliğine ek olarak, WhatsApp artık bir grup görüşmesi sırasında, belki de bir toplantı sırasında birine not almak veya tüm grupla uyumlu olmayabilecek bir şakayı bozmak istediğinizde belirli kişilere mesaj göndermenize izin veriyor. WhatsApp ayrıca, bir aramaya başladıktan sonra yeni biri katıldığında sizi uyaracak yeni bir başlık yayınlıyor.

Mesajlaşma servisi, grup arama özelliğinden daha fazlasını oluşturuyor. Cuma günü, WhatsApp artık hangi kişilerin profil fotoğrafınızı, hakkında ve platformda en son ne zaman aktif olduğunuzu gösteren son görülme durumunuzu görebileceğini seçebileceğinizi duyurdu. Bu, profilinizin profesyonel kişilerden veya bu bilgilere 7 gün 24 saat erişmesini istemediğiniz kişilerden gizli kalmasına yardımcı olabilir. Geçen yıl, WhatsApp olası gizlilik etkileri nedeniyle varsayılan olarak yabancılardan son görülme durumunuzu gizlemeye başladı.

Bu haftanın başlarında, şirket geçen yıl kullanıcıların konuşma verilerini ters yönde (iPhone’dan Android’e) aktarmalarına izin vermeye başladıktan sonra, WhatsApp nihayet Android kullanıcılarının sohbet geçmişlerini iPhone’a aktarma özelliğini kullanıma sundu.

Instagram, yeni bir özelliği test ediyor!

Çevirmen

Yazarın Profili
Paylaş

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir