WhatsappApp Uygulamasından Kişi Engelleme Ve Engelini Kaldırma İşlemi Nasıl Olur?
  1. Ana Sayfa
  2. Nasıl Yapılır

WhatsappApp Uygulamasından Kişi Engelleme Ve Engelini Kaldırma İşlemi Nasıl Olur?

Sevgili ayrılıklarının günümüzdeki kaçınılmaz sonu whatsapptan engeli basmak. Sosyal medyadan nispet yaparcasına aşkı dolu dizgin hızlı bir şekilde yaşayıp tükettikten sonra sıra ayrılık kısmına geldiğinde çiftimiz bir kavgaya tutuşup ayrılıyor ardından engeli basıyorlar. Tabi bu whatsapp engelini sadece çiftle kullanmıyor; ne halt yediği bilinmesin isteyen ergenler, birbirine giren akrabalar ve arkadaşlar da basıveriyorlar engeli. E çağ değişti tabi artık toplumun büyük bir kısmı duygularını bununla belli etmeye başladı.

Bizde dedik ki hem engellemek isteyenlere hem de engelini kaldırıp son bir kez açıklama yapmak isteyenlere yardımcı olalım ki kimsenin öfkesi içinde patlamasın.

WhatsappApp Uygulamasından Kişi Engelleme Ve Engelini Kaldırma İşlemi Nasıl Olur?

Whatsapp’tan kişi engelleme ve kişinin engelini kaldırma

Tepeniz attığında ve kişiye tüm öfkenizi sanal olarak kusmak istediğinizde hemen whatsapp’a giriyoruz. İlk olarak sağ alt köşedeki mesaj kutusu gibi olan ikona tıklıyoruz. Ardından rehberimizden engellemek istediğimiz kişiyi kişilerden buluyor ve üstüne dokunuyoruz. Daha sonra ekranın sağ üst köşesindeki alt alta üç tane nokta şeklinde olan ikona tıklıyoruz ve çıkan menüden diğer kısmına dokunduğumuzda karşımıza hem engelleme seçeneği hemde şikayet et seçeneği çıkıyor. Hıncınızı alamadıysanız ikisini de yapma şansınız mevcut şahsen ben bazen öyle yapıyorum. ?

Daha sonra öfkeniz geçtiğinde Whatsapp’a tekrar girip sağ üst köşedeki alt alta iki nokta olan ikona dokunuyor ardından karşınıza çıkan menüden Ayarları seçiyorsunuz.Ve karşınıza tekrar alt alta seçenekler çıkıyor.Buradan hesap seçeneğini basıyoruz ve karşımıza tekrar alt alta seçenekler çıkıyor.Bunların arasında da gizlilik yazan seçeneğe dokunuyoruz.Çıkan sayfanın en altına indiğiniz zaman Engellenmiş kişler sayfasını görüntüleyebilirsiniz.Kişilerin üstüne tıkladığınızdaysa Engeli Kaldır seçeneğinden engeli kaldırabilirsiniz.

WhatsappApp Uygulamasından Kişi Engelleme Ve Engelini Kaldırma İşlemi Nasıl Olur?

Engellendiğiniz halde son bir mesaj mı atmak istiyorsanız:

Diyelim ki siz engellendiğinizi görünce ‘’Sen kimsin ki beni engelledin?!’’ deyip sinirlendiniz ve siniriniz içinizde patlayacak gibi oldu. Hiç üzülmeyin bunun da bir çözümü var.Engelden kurtulup rahat rahat sövüp engeli siz basabilirsiniz şahsa.

İlk olarak Whatsapp uygulamasına giriş yapıyorsunuz. Giriş yaptıktan sonra önünüze çıkan sayfanın sağ üst köşesinde yer alan alt alta üç nokta olan ikona tıklıyorsunuz. Açılan menüden Ayarlar kısmına giriş yapıyorsunuz. Bu kısma girince kendi profilinizi göreceksiniz. Çıkan sayfada alt alta olan seçeneklerden yanında anahtar olan Hesap seçeneğine dokunuyorsunuz ve ardından tekrar bir menü çıkıyor. Çıkan seçeneklerden yanında çöp kutusu olan Hesabımı sil seçeneğine tıkladığınızda hesabınız komple siliniyor ve ne yazık ki sizin bütün sohbetleriniz gruplarınız ne varsa hepsi siliniyor ama engel kalkmış oluyor. Ardından tekrar hesap oluşturduğunuzda dilediğiniz gibi içinizi şahıssa dökebilirsiniz.

İlginizi Çekebilir

Yazar Hakkında

Yorum Yap