Atongm Air 10 Pro ANC Kulaklık İncelemesi
  1. Anasayfa
  2. İnceleme

Atongm Air 10 Pro ANC Kulaklık İncelemesi

9.5
Atongm Air 10 Pro ANC Kulaklık İncelemesi

Atongm markasının Air 10 Pro Anc model kulaklığını deneyimledim ve inceledim. Deneyimlerim ve incelemelerim karşılığında fiyat performans ve diğer tüm kategorilerde benden iyi puan alarak aşağıdaki puanı almayı hak etti. Kaliteli ve ucuz kulaklık arayanların tercihi olabilecek bir kulaklık.

  • Tech Dergi Puanı 9.5

Atongm, Air 10 Pro ANC kulaklık ile uygun fiyata kaliteyi satın almak isteyenleri mutlu ediyor. Airpods Pro 2 ile birebir benzeyen kulaklık, malzeme kalitesi, ses kalitesi tüm detaylarıyla oldukça başarılı olmuş. Gelin bu fiyat performans canavarını hızlıca inceleyelim.

Atongm Air 10 Pro ANC: Kutu ve İçeriği

Evet her incelememizde önce kutuya uzunca yer veriyoruz. Çünkü bir ürün kutusuyla çok şey anlatabiliyor. Hızlıca kutuyu incelersek ön yüzünde ürünün en önemli özelliklerine ve ürünün bir görseline yer verilmiş. Yanlarında ürün modeli ve görseli bulunuyor. Arka yüzünde ise kulaklığın tüm detaylarına geniş geniş yer verilmiş.

Kutu içeriğine gelecek olursak, malum modelden hiçbir eksiğinin olmadığını rahatlıkla söyleyebilirim. Kutuyu açtığımızda bizleri karşılayan kullanım kılavuzu bile Airpods Pro 2 ile aynı şekilde bizleri karşılıyor. Onun hemen ardından ise kulaklığın kutusu kutunun içerisinde ise kulaklıklarımız yerini almış. Kutudan kulaklığın kutusunu şarj edebilmek için bir adet Lightning kablo çıkıyor. Kablonun hemen altından ise 2 çift kulak silikonları bulunuyor. Kutu içeriğimiz bu kadar hızlıca tasarıma bir göz atalım.

Atongm Air 10 Pro ANC: Tasarımı

Kulaklığı tasarım olarak incelediğimizde Airpods Pro 2 ile tamamen aynı. Kulaklığın kutusundan kulaklığın kendisine kadar birebir diyebiliriz. Malzeme kalitesi de çok üst seviye. Kulaklık kutusunun üzerinde bulunan Atongm markasının logosu olmasa ayırt etmeniz pek mümkün değil. Hatta kulaklığın kutusu malum markanın yaptığından daha kaliteli.

Bu kulaklıklarda bildiğiniz gibi tasarımlar hep aynı gidiyor beyaz ve malum markanın tasarım dili. Fakat detaylıca inceleyecek olursak öncelikle kulaklığın kutusundan başlayabiliriz. Kutunun ön yüzünde Atongm logosunu görüyoruz. Arka tarafını çevirdiğimizde gri menteşe kısmını ve hemen altında “Designed by atongm Air 10 Pro 22 in calltornie Assembled in China” yazısını görüyoruz. Yan kısmını çevirdiğimizde gri renkli taşıma ipi asmak için askı deliği bulunuyor. Alt kısmında hoparlör deliklerini ve şarj giriş kısmını görüyoruz. Üst kısmında herhangi bir detay bulunmuyor.

Atongm Air 10 Pro ANC Kulaklık İncelemesi

Kulaklıklara gelirsek de kulaklık silikonları değiştirilebiliyor, bildiğiniz gibi kutunun içerisinde farklı boyutlarda çıktı. Hava çıkışları, aktif gürültü engelleme için kullanılan delikler kulaklığın üstünde yer alıyor ve bu delikler siyah renkte. Kulaklıkların alt kısmında şark bağlantı noktaları iki yarım daire şeklinde metalik renkte bulunuyor. Kulaklıkların yönlerini gösteren L ve R baskıları da kulaklığın üstünde yerini almış. Yine Airpods Pro 2 de olduğu gibi dokunmatik kontrol sistemi de aynı yerde aynı şekilde yerini almış.

Kulaklığın bir de son derece şık taşıma ipi bulunuyor. Bu önemli detayı da verdikten sonra performansına geçebiliriz.

Atongm Air 10 Pro ANC: Performans ve Özellikleri

Atongm, Air 10 Pro için fiyat performans kategorisinin en iyisi olduğunu rahatlıkla söyleyebilirim. Ses seviyesi, bluetooth bağlantısı ve gecikme düşüklüğü, şarj süresi, kablosuz şarj desteği, baslar, midler, tizler her anlamda tatmin edici bir performans sunuyor.

Çok fazla teknik veriye girmeden hızlıca batarya süresi vs. bilgilere değinecek olursak. Öncelikle Bluetooth v 5.2 olduğunu söyleyerek başlayayım. 13mm hoparlör çapına sahip. Kulaklıkların pil kapasitesi 45mAh şarj kutusunun pil kapasitesi ise 360mAh. Kulaklıkları 4 saat kesintisiz kullanabileceğiniz teknik veriler arasında belirtilmiş bizzat kullandığımda da bu değerden 10-20 dakika daha az kullanabildiğimi söyleyebilirim. Kulaklığın ve kutusunun şarj süreleri yaklaşık 1 saat.  Teknik verilerde kulaklık ve kutusunu tam şarjda hiç kullanmadan bırakırsanız 360 gün dayanabileceği söyleniyor. Ne kadar mümkün orasını henüz test edemedik. ???? Daha fazla teknik veriyi biz yine tablo olarak aşağıya ekliyoruz ilgilenen arkadaşlarımız göz gezdirebilir.

Model

atongm Air 10 Pro
Aktif Gürültü Önleme (ANC) Var
Kullanım Tipi Kulak içi
Bluetooth Versiyonu 5.Şub
Destek Protokolü SBC/AAC HFP/HSP/A2DP/AVRCP
Frekans aralığı 20-20KHz
Sürücü Boyutu 13mm
Mikrofon hassasiyeti 113+3dB
Gürültü azaltma değeri 28dB
Kulaklık pil kapasitesi 45mAh
Şarj kutusu pil kapasitesi 360mAh
Müzik zamanı 4 Saat
Kulaklık şarj süresi 1 Saat
Şarj süresi 1 Saat
Şarj kutusu bekleme süresi 360 Gün
Şarj girişi DC 5V-500mA
Ağırlık  70 Gram

Atongm Air 10 Pro ANC: Deneyimlerim

Atongm Air 10 Pro ANC Kulaklık İncelemesi

Denize açılmadan önce Atongm, Air 10 Pro’ yu yanıma aldım. Denizde hem inceler hem performansına bakarım dedim. Ürünü hızlıca paketinden çıkartıp fotoğraf çekimlerini yaptım. Kutuyu açtığımda içinden çıkanlar ve kulaklık bana malum markanın ilgili ürününden daha kaliteli hissettirdi. Evet samimi söylüyorum piyasada bulunan birçok markanın ürününden binlerce kat daha kaliteli malzemeden üretilmiş.

Her neyse kulaklık paketinden çıktığında şarjının olmasına sevindim ve hemen telefonla bağlantısını sağladım. Bağlantı çok hızlı bir şekilde gerçekleşti. Hemen çalma listemi açtım ve başladım şarkıları dinlemeye kulaklığı takıp sevdiğim şarkıyı açtığımda çevredeki teknelerin, plajda bulunan insanların sesleri tamamen kesildi. Dışarıdan hiçbir şekilde ses almıyordu. Teknede bir süre sevdiğim şarkıları dinleyerek Atongm, Air 10 Pro ile çok keyifli vakit geçirdim.

Atongm Air 10 Pro ANC Kulaklık İncelemesi

Daha fazla test etmek için sessiz bir ortama girip kulaklıktan tekrar şarkı açtım. Sesi son seviyeye ayarladıktan farklı bir telefonla da son ses seviyesinde şarkı açarak kulaklığın dibine yaklaştırdım ve hiçbir şekilde o şarkının sesini alamadım. Sadece telefonun titreşimini hissediyordum ve zaman zaman şarkının sessiz noktalarında çok az ses alıyordum.

Aktif gürültü önleme özelliği kusursuz bir şekilde çalışan kulaklığın her türlü şarkıyı tertemiz dinletmesi beni çok mutlu etti. Son ses seviyesinde hiçbir türde bozulma yaşamadan şarkıları dinledim. Mikrofonunun da temiz ve kesintisiz olarak karşı tarafa ulaştığını kuşkusuz söyleyebilirim. Birçok görüşmeyi bu kulaklığı kullanarak gerçekleştirdim ve tertemiz iletişim kurdum. Sesimi duymayan ya da kesinti vb. problem yaşayan olmadı.

Atongm Air 10 Pro ANC: Sonuç

Sonuca gelecek olursak Atongm, Air 10 Pro fiyat performans kategorisinin lideri olabilir. Ben tüm kullanım süresince hiçbir kusur bulamadım. Malum markanın özel tutkunu değilseniz ve uygun fiyata benzer kaliteyi arıyorsanız gözünüz kapalı bu kulaklığı alabilirsiniz. Hiç kuşkunuz olmasın tüm noktalarıyla şahane olmuş.

Paylaş
İlginizi Çekebilir

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir