Monster Pusat Virtual 7.1 RGB Oyuncu Kulaklığı İncelemesi
  1. Anasayfa
  2. İnceleme

Monster Pusat Virtual 7.1 RGB Oyuncu Kulaklığı İncelemesi

Bu ay inceleme konuğumuz Monster Pusat Virtual 7.1 RGB oyuncu kulaklığı. Artık günümüz oyunlarında yapımcılar oyunların görsel tasarımının yanında ses tasarımına da büyük önem veriyor. İnsanları görselleriyle kendine çeken oyunlarda, öylesine ses efektleri ve müzikler bulunuyor ki, oyundan çıkmayıp daha fazla oynamak istiyoruz. Bu oyunları oynarken kaliteli bir fare ve klavye gibi kaliteli kulaklığa da ihtiyacımız var. Fiyat performans canavarı Monster Pusat Virtual 7.1 RGB oyuncu kulaklığı burada yardımımıza yetişiyor. Gelin hızlıca kulaklığımıza detaylı bir şekilde bakalım

Kutusu ve kutu içeriği
Öncelikle kulaklığımızın kutusunu elimize aldığımızda kulaklığın ağırlığını hissedebiliyoruz. Kutumuzun ön yüzünde Bir savaşçı vaşak bizleri karşılıyor. Hemen üst köşede Virtual 7.1 Pusat Surround Sound Gaming Headset logosu ve alt tarafta ise monster logosu bizlere göz kırpıyor. Sağ tarafında ise kulaklığımızın kumandasını ve RGB renklerde görünümünü görüyoruz. Sol tarafında ise kulaklığımızın teknik özelliklerini ve paket içeriği yazıyor. Kutunun arka yüzünde ise kulaklığın detaylarına yer verilmiş. Kutumuzun içerisinden ise sadece Monster Pusat Virtual 7.1 RGB oyuncu kulaklığımız çıkıyor.

İlk karşılaşma ve his

Kulaklığı kutusundan çıkarttığımızda fiyatına göre heybeti ve kalitesi bizleri heyecanlandırdı. Kalın ve güçlü kablosu, kulağı tamamen kaplayan büyük yastıkları, malzeme kalitesi beklentimizin çok üzerinde çıktı. Bu fiyatlarda bu kaliteye ulaşabiliyor olmak gerçekten harika.

Dış Görünüş ve Detaylar
Kulaklığımızın dış görünüşüne bakacak olursak 50 mm kulaklık çapının verdiği büyüklük hissi çok yüksek kullanım deneyimi sunacağını daha kullanmadan hissettiriyor. Kulaklığın yanında RGB ledleri görebilmemiz için ızgaralı ve çizgili bir tasarıma yer verilmiş. Sol kulaklık üzerinde gizlenebilir bir mikrofon bulunuyor. Kulaklık yastıkları çok konforlu ve kulağı tam saran bir yapıda. Kulaklık bandı da aynı şekilde yumuşak ve kulaklığı kafamıza çok iyi sabitliyor. Bu bandın üzerinde de monster logosunu görüyoruz aynı şekilde bant sabitleme plastikleri üzerinde de monster logosu bize göz kırpıyor. Metal yapıda olan kulaklık köprüsü ise kalite hissini daha çok arttırıyor. Kulaklığın kablosuna gelecek olursak, 2 metre uzunluğunda oldukça kalın ve kaliteli örgü üzerinde plastik kaplamayla güçlendirilmiş üzerinde kumandası bulunan usb tipi kabloya sahip. Kablo üzerinde bulunan kumanda üzerinden Ses açma ve kısma dışında kulaklığın titreşim özelliğini açıp kapatma, RGB aydınlatmayı açıp kapatma ve mikrofonu açıp kapatmaya yarayan tuşlar bulunmakta.

Teknik Özellikler
Çok fazla teknik veriyle ilgilenmeyen okuyucularımız için kısaca özetleyecek olursak kulaklığımızın çapı 50mm, 119 +/- 3dB hassasiyete sahip, 2 metre uzunluğunda usb bir kabloya sahip. Daha detaylı teknik özelliklere aşağıdaki tablodan ulaşabilirsiniz.

Hassasiyet119 +/- 3dB
Empedans32Ohm +/- 15%
Kulaklık Çapı50mm
Kulaklık Mıknatıs TipiNdFeB
Mikrofon Boyutu6*5mm
Mikrofon Hassasiyeti-40dB +/- 3dB
Mikrofon Çıkış TipiTek Yönlü
Titreşim Ünite Boyutu30mm
Kablo Uzunluğu2mt
Giriş TipiUSB
Boyutlar (UxGxY)188 x 104 x 230mm
Ürün Ağırlığı500gr
Kutu Ağırlığı700gr
YazılımPUSAT Yazılımı
Ürün Kodu8699266780300

Kişisel deneyimlerim
Rgb aydınlatmaları pek sevmeme rağmen, bu kulaklığın ışık şovu benim çok hoşuma gitti. Kabloyu takar takmaz başlayan Rgb ışık şovu Rgb severler tarafından çok fazla sevileceğini düşünüyorum. Kulaklığı taktığımda kulaklık yastıklarının kulağımı tam sarması ve kafa bandının çok iyi tutması muhteşem bir güven hissi verdi. İlk önce denemek amacıyla bir şarkı açtım ve şarkının baslarında kulaklığın titreşimini hissetmeye başladım ve bu gerçekten çok keyif aldığım bir deneyimdi. Oyuncu kulaklığıyla şarkı mı dinlenir diyenler var ama arkadaşlar bu kulaklıklar hem oyun oynarken hem çalışırken sorunsuz şekilde kullanabileceğiniz ürünler. Yani adı oyuncu kulaklığı diye sadece oyun oynarken kullanacaksınız anlamına gelmiyor.

Tamam sakin olalım, tabi oyun oynarken de kullandım. Kulaklığın Virtual 7.1 özelliği dahil diğer özellikleri deneyimlemek için hemen Valorant’ a girdim. Oyuna başlar başlamaz ayak sesleri dahil diğer sesleri çok net şekilde duyabiliyor olduğumu fark ettim. Hani derler ya ses kasmıyor musun diye işte bu kulaklıkla kasmanıza gerek yok. En ufak tıkırtıda rakibin nerede olduğunu anlayabiliyorsunuz. Silahın oluşturduğu sesle birlikte çalışan kulaklık titreşimi de kendimi oyunun içinde hissetmemi sağladı.

Monster Pusat Virtual 7.1 RGB Oyuncu Kulaklığı İncelemesi

Oyunlar da sesli iletişimi kullanmayı pek sevmem çünkü bas konuş zahmetli geliyor diğer türlü de bilgisayardan uzakta olduğumda çevredeki sesler duyulabiliyor ya da oyun dışı konuşmalar oyuna yansıyabiliyor. Girdiğim ikinci oyunda mikrofonu açarak oyunda bulunan diğer arkadaşlara selam verdim ve oradan bir kardeşim şöyle bir cevap verdi; “Abiiii sesin ne kadar nettt” bunu gerçekten abartmıyorum tam olarak böyle bir olay başıma geldi ve bu duruma çok şaşırdım. Tur içerisinde öldüğümde çevremle kurduğum iletişim oyuna yansımasın diye kumanda üzerinde bulunan mikrofon açma kapama butonuna basarak da bu butonun işe yarayıp yaramadığını denedim ve evet bu tuş mikrofonu kapatıp açıyor. ?

Unutmadan değinmek istediğim diğer bir konu ise Windows 11 ile uyumluluk sorunu var mı? Bu ürünü almadan hemen önce bilgisayarımı Windows 11 güncellemesini yaptım ve Windows 11 ile oyunlar oynadım herhangi bir sorun yaşamadığım gibi Windows 11 ile tam uyumlu olarak kulaklığı kullandım.

Genelde her kulaklıkta sorulan bir soruya da cevap vererek ve puanlamamı yaparak yazımı sonlandırmak istiyorum. Kulaklık dışarıya ne kadar ses veriyor ya da çok fazla ses veriyor mu? Evet bu kulaklık dışarıya bir miktar ses veriyor fakat adında anlayacağınız gibi bu bir Oyuncu kulaklığı oyun oynamak dışında sesi sonuna kadar açmadığınız sürece çevrenizdeki kimse rahatsız olmayacaktır. Oyun oynarken de çevrenizi ne kadar umursarsınız bilmiyorum ama ciddi derecede rahatsız edici şekilde ses vermiyor.

Günün sonunda Monster bu fiyatlara alabileceğiniz tam bir fiyat performans canavarı satıyor. Daha yüksek fiyatlara çok daha kalitesiz kulaklık gördüğümüz oldu. O yüzden Monster Pusat Virtual 7.1 RGB oyuncu kulaklığını tüm okuyucularımıza gönül rahatlığıyla tavsiye edebiliriz.

[rwp_box id=”0″]

Monster Tulpar T7 V22.2.1 17,3″ Oyun Bilgisayarı [İnceleme]

Paylaş
İlginizi Çekebilir

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir