Ultra Yaşam Tarzının Telefonu, OPPO Reno 2 ve Reno 2Z
  1. Anasayfa
  2. Genel

Ultra Yaşam Tarzının Telefonu, OPPO Reno 2 ve Reno 2Z

OPPO, yeni Reno2 Serisini Londra’da İngiliz Ulusal Balesi’nde düzenlediği bir lansmanla tanıttı. OPPO’nun popüler Reno serisinin en son yenilikleri olan Reno2 ve Reno2 Z modelleri, fotoğrafçılık ve video geliştirme özellikleriyle kullanıcılar için yaratıcılığın sınırlarını yeniden tanımlıyor.

Beklentilerin Üzerinde Kamera Deneyimi

Sağlam bir telefon kamerası kullanıcısı olarak telefonumun hafızası ne kadar yüksek olursa olsun çektiğim fotoğraflar sayesinde hafızam hemen dolar. Hepimizin belki de ortak sorunu. Bunu oluşmasını sağlayan sebep ise; “ah kamera şurayı da alsaydı veya şöyle bir özelliği de olsaydı diye diye yakalamak istediğimiz pozu bulana kadar onlarca resim çekeriz.” OPPO RENO2 serisinin kamera özellikleri ile istediğimiz pozu nokta atışı yakalayabilmemiz için büyük kolaylık sağlayacak. RENO2 serisi sayesinde baktığınız ve resmini çektiğiniz her yer görsel şölene dönüşecek. Yeni seri, dörtlü kamera kurulumunun yanı sıra fotoğraf ve video çekimlerinde farklı alıştığımız telefon kameraları dışında deneyim yaşatmak için Reno2’de; 48MP Ultra Net Ana Kamera, 13MP Telefoto Lens, 8MP Geniş Açı Lens ve 2MP Mono Lens özellikleri bulunuyor. OPPO ayrıca odak uzunlukları arasında geçiş yapmak için “Fusion Imaging” teknolojisini kullanan 5x Hibrit Zoom ve 20x Dijital Zoom özelliklerini geliştirdi. Bzen bir etkinlik konser vb yerlerde o anı ilerde tekrar yaşamak için görüntülemek isteriz. Fakat gözümüzün gördüğü ile telefonun ekranında görünen çok farklı olur. 100 m mesafedeki bir sanatçıyla aramızda km mesafeler varmış gibi.Bu özellikler sayesinde konser gibi etkinliklerde sanatçıyı uzun mesafelerden de çok rahat çekebilme şansımız olacak. Ve o görüntüleri izlerken teekrar o anın büyüsü içine gireceğiz.

Ultra Gece modu

Telefon kameralarındaki diğer bir handikap ise gece çekilen fotoğraflardır. Gece modunu açsak bile ya kamera görüntüyü yakalayamaz ya da bir şekilde hareket ettirince bulanık bir fotoğraf ile başbaşa kalırız ve o yakalamak istediğimiz an uçup gitmiş olur. Reno2 serisinin kamerasının gece modu en hızlı gece modu olarak dikkat çekiyor. Donanım ağında yapay zeka ile parazit azaltma özelliğini güçlü bir NPU ve ince ayarlı algoritmalarla çıplak gözle görülenin ötesinde fotoğraflar çekmeyi sağlıyor.

Ultra Sarsıntısız Videolar

Koşerken, yürürken, spor yaparken, bisiklet sürerken hayatın her anını videoya alıp küçük küçük kesitler halinde paylaşmak hayatımız vazgeçilmez bir bütünü oldu. İş o videoları çektikten sonra izlemeye gelince oluşan sarsıntı epeyce rahatsız eder. Reno2 videoları 60 fps kare hızıyla yeniden kalibre ederek görüntü sabitleme, akıcılık ve genel video kalitesini artırma işlevini görüyor.

Tabi tüm her şey video çekmekten ibaret değil. Çekilen videoların paylaştıktan sonra daha çok beğeni alması gerekiyor. Bunun için bir video düzenleme aracına ihtiyaç duyarız. Tam da bu durumda OPPO daha güçlenmiş video deneyimi için SOLOOP adlı bir video düzenleme ve paylaşma düzenleyicisi sunuyor. SOLOOP özelliği, kullanıcıların oluşturdukları görsel içeriği verimli ve profesyonel bir şekilde düzenlemesine olanak sağlıyor. Kullanıcılar, çekimlerin zamanlaması ve geçişleriyle eşleşecek şekilde müzikler de ekleyerek, bir dakika içinde kendi şaheserlerini yaratabiliyor.

Bunların yanı sıra kameraya eklenen diğer özellikler;

Ultra Geniş Açı Modu: Yeni seri, 119° (Reno2 Z) veya 116° (Reno2) görüş alanı sağlıyor. Amaca yönelik tasarlanmış tüm hareketli kameralar gibi geniş manzara fotoğrafları veya videolar çekmek için mükemmel çözümler sunuyor.

Ultra Makro Modu: (Yalnızca Reno2): Bir nesnenin fotoğrafını 2,5 cm uzaklıktan, hızlı ve kolay bir şekilde çekmeyi sağlıyor. Gözün hem fotoğraf hem de video çekimlerinde göremediği ayrıntıları yakalıyor.

Güncelleme Portre Modu: Ayarlanabilir Bokeh HDR modu ile kullanıcılara 7 farklı portre çekimi imkânı veren iki yeni portre efekti içeriyor. Yeni Bokeh efekti, sektörde bir ilk olarak dikkat çekiyor.

Ultra Yaşam Tarzının Telefonu, OPPO Reno 2 ve Reno 2Z

Ultra Üstün performans

Reno2 serisi, Android 9.0’ın son sürümüyle çalışan ColorOS 6.1 tarafından destekleniyor ve daha yumuşak, daha eğlenceli ve etkileyici bir kullanıcı deneyimi sunuyor.

Kullanıcılar için giderek hacim olarak büyüyen amiral gemisi telefonlarda en büyük konforumuz telefonu tek elle kullanmanın kolaylığıdır. Reno2 tek elle kulanım deneyimini de rahat, konforlu ve keyifli bir şekilde sunuyor.

Yeni seri, Touch Boost 2.0, Frame Boost 2.0 ve Oyun Alanı gibi optimize edilmiş özelliklerle eksiksiz bir oyun deneyimi yaşatıyor.

Reno2 serisi ayrıca TUV Rheinland tarafından test edilerek; ekran, pil ömrü, performans ve sinyal gücü açısından beş yıldızlı oyun performansı sertifikası aldı.

Acil bir telefon geldi dışarı çıkmamız lazım fakat şarjımız az. O an tek temennimiz kısa sürede yüksek batarya doluluk seviyesine ulaşmaktır. Renoe serisinde gelen VOOC hızlı şarj 3.0 teknolojisi ile bu sorunu ortadan kaldırıyor ve 4.00mAh (Typ) batarya ile daha uzun bir kullanım keyfi sunuyor. Film izlerken oyun oynarken yarıda kalacak mı ? endişelerinden uzaklaştırıyor.

OPPO Reno2, 8GB RAM, 256GB ROM; Reno2 Z ise 8GB RAM, 128GB ROM çekirdek donanım ile geliyor. OPPO Reno2 serisi Türkiye pazarında, Reno2 5599TL ve Reno2 Z 3799TL tavsiye edilen satış fiyatlarıyla zincir mağazalarda ve operatörlerde kullanıcıların beğenisine sunulacak.

Sanırım bu telefon OPPO’nun özelliklerinde belirttiği gibi ultra yaşamak isteyenlerin telefonu olacağa benziyor.

Diğer haberlerimizden haberdar olmak için bizi takip etmeyi unutmayın!

Paylaş

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir