Redmi’nin ilk akıllı ekranı TouchScreen 8 duyuruldu
  1. Ana Sayfa
  2. Genel

Redmi’nin ilk akıllı ekranı TouchScreen 8 duyuruldu

Son zamanlarda oldukça yaygınlaşan ve inovasyona uğrayan, akıllı hoparlör ile akıllı ses sistemlerini birleştiren ekranlara geçilmeye başlandı. Amazon ile birlikte başlayan bu trende pek çok üretici katılmış durumda. Teknoloji markası olan Xiaomi’nin ardından yine bir Asya alt markası olan Redmi de kendi akıllı ekranını duyurdu.

redmitouch

RedmiTouch Screen Speaker 8 Özellikleri Ve Fiyatı

Redmi markasının Touch Screen Speaker 8 modeli aslında Xiaomi’nin Mi AI Touchscreen Speaker Pro 8 Smart Display ekranından esinlenilerek yapıldı. 8 inç boyutlarında HD bir ekrana sahip olan cihaz kullanıcılara 178 derecelik bakış açısı da sunuyor.

Çin ve Asya odaklı geliştirilen ekranın uygulamaları da bölgesel olmuş durumda. Mango TV, Youku, Tencent Video ve iQiyi gibi dijital video platformları üzerinden video izlemek mümkün. Yine bölgesel bir platform olan QQ Music gibi uygulamalardan ise müzik dinlenebiliyor. Çocuklar için de farklı eğitim platformlarına yer verilmiş. Ekran bir de dijital asistana sahip. Bu asistan tarafında da güncel ve geliştirimiş XiaoAI yer alıyor.

redmitouch 8 Redmi

Cihaz üzerinde bulunan HD kamerası sayesinde ekran üzerinden videolu görüşme yapılabilme olanağı da var. Uyumlu akıllı saat ve Mi televizyonlar da buna dahil. Yüz tanıma teknolojisi sayesinde; cihaza tanıtılan çocukları algıladığında ekran, özel bir çocuk moduna geçiş yapıyor. Xiaomi’nin alt markası olan ve akıllı ekranı piyasaya süren Redmi’nin Touch Screen Speaker 8 modeli raflarda 49$ fiyat etiketine sahip.

Diğer haberlerimize buradan ulaşabilirsiniz!

İlginizi Çekebilir

Yazar Hakkında

5 yaşında bilgisayarla tanışmış, teknoloji, oyun ve müziğe yoğun ilgi duyan; her şeyden bir parça kapmış kimse.

Yorum Yap