1. Anasayfa
  2. Sosyal Medya

Twitter, saldırgan ifadeleri azaltacak yeni özelliğini Türkiye’de kullanıma sundu

Twitter, saldırgan ifadeleri azaltacak yeni özelliğini Türkiye’de kullanıma sundu

Popüler sosyal medya platformu Twitter, kullanıcılarının platform içinde saldırgan, aşağılayıcı ve nefret dolu paylaşımlarını azaltmak için Reply Prompts ( yanıt istemleri ) adı verilen özelliği ABD ve Brezilya’da kullanmaya başlamıştı. Şimdi de iki ülkenin ardından aynı özellik Türkiye’de kullanıma sunuluyor.

Twitter’ın yaptığı açıklamaya göre yeni özellik Türkçe dilini kullanan tüm kullanıcılar için kullanıma sunuldu. Kademeli olarak kullanıma sunulan özellik, birkaç gün içerisinde tüm Türk kullanıcılara ulaşmış olacak.

Twitter Yanıt İstemleri özelliği nedir?

Yanıt istemleri özelliği ile kullanıcı platformda hakaret, kaba dil, nefret sözü veya saldırgan dil içeren bir tweet atmaya çalıştığında Twitter bu durumu otomatik olarak algılayacak ve “Tweeti paylaşmadan önce ifadelerini gözden geçirmek ister misin?” şeklinde bir uyarı mesajı gösterecek. Uyarı mesajı ile birlikte ekranda düzenle, sil veya tweetle seçeneği de bulunacak ve bunlardan birini seçmeniz istenecek. Yeni özellik ile birlikte platformdaki saldırgan ifadelerin azaltılması da amaçlanıyor.

Twitter, saldırgan ifadeleri azaltacak yeni özelliğini Türkiye'de kullanıma sundu

Twitter Türkiye’den açıklama

Twitter’dan yapılan açıklamada, şu ifadelere yer verildi: “Geçen yıl, konuşmaları daha medeni hale getirmenin ve Twitter’daki genel konuşmanın sağlığını iyileştirmenin bir yolu olarak ABD ve Brezilya’daki insanlara yönelik yanıt istemleri özelliğini başlattık. Bu test, ABD’deki kişilerin %30’unun ve Brezilya’daki kişilerin %47’sinin, sorulduktan sonra yanıtlarını değiştirmesi veya silmesiyle sonuçlandı. Bu özelliği Türkçe olarak test ettikten sonra, tüm dünyada Türkçe dil ayarlarına sahip olan herkese sunmaya hazırız. Bu başarıyı dünyanın her yerindeki insanların Twitter’daki deneyimlerine yansıtmak amacıyla bu özelliği farklı pazarlarda ve dillerde de test etmeye devam edeceğiz.”

Diğer haberlerimize buradan ulaşabilirsiniz!

E-Devlet’e Nöbetçi Eczane Sorgulama özelliği eklendi

Günlük güncel haberleri takip ediyor ve sizinle paylaşıyorum.

Yazarın Profili
Paylaş
İlginizi Çekebilir

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir