TOGG’dan Mobilite Çözümleri. Otomobilden Daha Fazlası!
  1. Ana Sayfa
  2. Genel

TOGG’dan Mobilite Çözümleri. Otomobilden Daha Fazlası!

TOGG akıllı yaşam platformu sayesinde aslında müşterilere daha fazlasını sunuyor. Bu platform aracılığıyla TOGG, akıllı teknolojiler ile otomobilleri üçüncü bir yaşam alanına dönüştürmeyi hedefliyor. İşte TOGG yerli otomobil ilgili tüm detaylar;

TOGG otomobilleri, kendi altyapısıyla beraber farklı bir cihaza ihtiyaç duymadan sürekli internetin içinde yer alacak. Böylece Türkiye’nin otomobili, tüm akıllı şehir altyapısı standartlarına sahip olan birimler (elektrik şebekesi, cihazlar, binalar…) ile sürekli iletişim halinde olacak. Hatta yaşamın birçok farklı alanlarında kullanıcısının yerine düşünen bir asistana dönüşecek. 5G teknolojisinin yaygınlaşmasıyla birlikte otomobiller, mobilite ekosistemi içerisinde yaşamın merkezine yerleşerek mobilite deneyimini arttıracak.

TOGG ile Farklı Bir Deneyim

Türkiye’nin otomobili, sadece elektrikli, bağlantılı ve akıllı olmasıyla değil, sahip olduğu yenilikçi ve yıkıcı teknolojileri ile de otomobil deneyimini farklı bir boyuta taşıyacak. Bu doğrultuda TOGG, Türkiye’nin otomobilinde, dünyada ilk kez kullanılacak olan “Holografik Asistan” teknolojisi için hazırlıklarını sürdürüyor. Kullanıcı deneyimini en üst düzeye çıkarmak amacıyla 2 boyutlu ekran teknolojilerinin yerine hazırlanan bu yenilikçi asistan, ileri göz takip algoritmaları ve holografik görüntüleme teknolojilerinden faydalanacak.

Bu yenilikçi teknolojiler sayesinde sürücü gözünü yoldan ayırmadan gerekli bilgileri görmekle kalmayacak, aynı zamanda çevre ve yol hakkında bir takım verilere de ulaşabilecek.

İç Tasarım Genel Görüntüsü

İleri Seviye Güvenlik

Çarpışma Dayanımı

Türkiye’nin otomobili, içerisinde bulunan çeşitli görüntü teknolojileri sayesinde yol tarifi ve diğer sürücü destek sistemlerini daha verimli bir şekilde kullanacak. Bu sayede daha güvenli, konforlu ve interaktif bir sürüş deneyimini kullanıcılarına sunacak. Sonuç olarak TOGG, kullandığı bu yıkıcı teknolojileri otomotiv sektöründeki ilk uygulayıcısı olarak benzersiz sürüş deneyimini sunan ilk mobilite şirketi olmayı hedefliyor.

Diğer haberlerimize buradan ulaşabilirsiniz!

Yazar Hakkında

Bir çok işletim sistemine hakim, yüksek donanım bilgisine sahip ve yazılıma büyük ilgi duyan; 2019 yılı Haziran ayında TECH DERGİ ekibine dahil olan Murat Arık, Atatürk Üniversitesi'nde eğitim hayatına devam ediyor.

Yorum Yap