Tesla’nın Pil Günü etkinliği nasıl İzlenir?
  1. Anasayfa
  2. Genel

Tesla’nın Pil Günü etkinliği nasıl İzlenir?

Bugün, Tesla’nın Pil Günü olarak duyurduğu etkinliğin yapılacağı gün. Tesla’nın pil günü etkinliği, şirketin yıllık hissedarlar toplantısından hemen sonra başlaması bekleniyor. Bu iki etkinlik başta ayrı günlerde planlanmıştı, fakat koronavirüs pandemisi nedeniyle aynı tarihte yapılmasına karar verilerek yeniden planlandı.

Hissedarlar toplantısı neyin nesi?

Hissedarlar toplantısı, Tesla hisselerinin sahipleri, şirketin geleneksel reklam ödemeleri vb. bir çok konuda fikirlerini belirtip oylama yaptıkları ve şirkete başkanlık edecek isimi seçecekleri bir toplantı. Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu ile yapılan bir anlaşma sonucunda Elon Musk’ ın 2018′ de üç yıl süreyle halka açık herhangi bir şirkete başkanlık etmesinin yasaklanmasından sonra görevi devralan Başkan Robyn Denholm’ da dahil, bir çok Tesla’nın yönetim kurulu üyesi seçime girmek için hazır.

Tesla’nın Pil Günü Etkinliğinde bizleri neler bekliyor?

Tesla'nın Pil Günü etkinliği nasıl İzlenir?

Etkinliğin isminden de anlayacağımız gibi bu etkinlikte, şirketin batarya teknolojisinde yaptığı önemli ilerlemeleri paylaşacaklar. Özellikle pil kapasitesini arttırırken maliyetini düşürdükleri bir teknolojiyi duyuracaklarını tahmin ettiğimiz etkinlikte ayrıca bir çok patentten söz edilecek.

Ayrıca etkinliğin ana konusu olarak “milyon millik” pil olacağını düşünüyoruz. Tesla otomobillerinde Pilin değiştirilmeden milyon mil yol kat etmesini sağlayacak bir teknoloji üzerine çalıştığını bildiğimiz şirketin, bu konuyu ön planda tutması kaçınılmaz. Hissedarlar Toplantısının hemen ardından, Türkiye saatiyle 23:30’da Pil Günü etkinliğine geçiş yapılacağını düşünüyoruz. Etkinlikte devrimsel nitelikte gelişen pil teknolojilerini duymayı bekliyoruz. Etkinliği geçmiş Tesla etkinlikleri gibi, Tesla’nın internet sitesinden canlı olarak takip edebileceğiz.

Paylaş

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir