1. Anasayfa
  2. Genel

TechCamp İstanbul Başladı!

TechCamp İstanbul Başladı!

Bahçeşehir Üniversitesi Oyun Laboratuvarı (BUG) ev sahipliğinde ABD İstanbul Başkonsolosluğu iş birliği ile gerçekleştirilen TechCamp İstanbul oyun geliştiricilerini bir araya getirdi. Games For Change mottosuyla İklim Değişikliği, Kadın Hakları, Medya Okuryazarlığı ve Dezenformasyonla Mücadele gibi dünya meseleleri üzerine oyunlar geliştirilmesini sağlayacak bir zemin oluşturulmaya başlandı. Programlar, katılımcıların gerçek dünyada karşısına çıkan sorunları belirleyip eğitimcilerle birlikte bu sorunlara teknolojik çözümler üretmeye çalışmak üzerine oluşturulmuş durumda. TechCamp aynı zamanda ideathon (fikir maratonu) da içeriyor. Üç gün sürecek kamp sonrası, takımlar çalışmaya devam ederek; fikirlerini prototiplere dönüştürüp tekrar sunacaklar. Bu kapsamda Türkiye’de yapılan en büyük Games For Change etkinliği olma özelliği taşıyan TechCamp ile oyunların ne kadar güçlü bir diyalog ve empati aracı olabileceğinin gösterilmesi ise asıl amaç olarak belirlenmiş.

TechCamp İstanbul 2022 Nerede?

TechCamp İstanbul 2022 etkinliği Bahçeşehir Üniversitesi Galata Yerleşkesi’nde gerçekleştiriliyor. Workshop ve uygulamalı oyun gelişiminin de olduğu etkinlik, 25-27 Şubat 2022 tarihlerinde katılımcı ve misafirlerin ziyaretine açık olacak.

Ek olarak BAU ailesine ve TechCamp ekibine; bizimle olan diyalogları, gösterdikleri ilgi, alaka ve davet için teşekkür ediyoruz.

Tech Camp İstanbul (BUG LAB)

Diğer haberlerimize buradan ulaşabilirsiniz!

Paylaş

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir