Instagram DM’den Yeni Özellikler
  1. Ana Sayfa
  2. Genel
Trendlerdeki Yazı

Instagram DM’den Yeni Özellikler

Popüler sosyal medya uygulaması Instagram, her geçen gün kullanıcılarına yeni özellikler sunmaya devam ediyor. Instagram DM’ye gelen yeni özellikler kullanıcılar tarafından beğenilecek gibi görünüyor.

Sosyal medya uygulaması Instagram, geçtiğimiz günlerde DM’ye yeni özellikler getirdiğini duyurmuştu. Yeni gelen özellikler arasında hızlı yanıtlar ve 30 saniyelik şarkı önizlemeleri gibi detaylar yer alıyor.

DM’ye gelen yeni özellikler:

  • Hızlı yanıtlar

Instagram kullanımı sırasında mesaj geldiğinde artık DM kutusuna gitmek zorunda değilsiniz. Gelen bildirimi aşağıya kaydırarak mesajı yanıtlayabilirsiniz. Şu an bu özellik sadece metin mesajlarında kullanılabiliyor.

  • DM kısayolları

Yakınlarınızla paylaşmak istediğiniz bir gönderinin paylaş butonuna basılı tuttuğunuzda, en yakın Instagram arkadaşlarınızı gösteren bir pencere açılacak ve listedeki kullanıcı adlarından birini seçerek o gönderiyi seçtiğiniz kullanıcıya göndermiş olacaksınız.

  • Çevrimiçi durum çubuğu

Gelen kutusunda daha önce mesajlaşılan kişilerin çevrimiçi olup olmadığını görebileceksiniz.

  • Şarkı önizlemeleri

Yeni özellik sayesinde DM’den farklı kullanıcılara dinlemeleri için 30 saniyelik şarkı önizlemeleri göndermek mümkün hale geliyor.

  • Lo-fi sohbet teması

Instagram DM’ler için yeni sohbet teması olan Lo-fi, daha kullanışlı hale geliyor.

  • Grup anketleri

Grup DM’lerinde artık anket kullanılabiliyor. Yeni özellik sayesinde birçok kullanıcının yanıtı kısa sürede öğrenilebiliyor.

Instagram Reels Videosu Nasıl Yapılır?

İlginizi Çekebilir

Yazar Hakkında

Günlük güncel haberleri takip ediyor ve sizinle paylaşıyorum.

Yorum Yap