PTT’DEN E-TEBLİGATTA BÜYÜK YENİLİK
  1. Anasayfa
  2. Genel

PTT’DEN E-TEBLİGATTA BÜYÜK YENİLİK

Bir dünya markası olma vizyonu doğrultusunda ürün ve hizmet çeşitliliği ile iş ve işlem kalitesini artırmaya devam eden Posta ve Telgraf Teşkilatı Anonim Şirketi (PTT AŞ), inovatif atılımları, yenilikçi vizyonu ve stratejileriyle geleceği şekillendiriyor ve standartları belirliyor.

E-Tebligatlar PTT Güvencesinde Saklanacak

PTT tarafından üretilen, işletilen ve korunan Ulusal Elektronik Tebligat Sistemi (UETS) sayesinde, tebligatlar hem hızlı hem de güvenli bir şekilde alıcısına ulaşıyor. Sistem üzerinde yapılan çalışma sonucunda artık müşteriler ek arşiv alanına da sahip olabilecek. Elektronik tebligatlarının UETS sisteminde saklanmasını isteyen müşteriler ek arşiv alanı satın alarak gönderilerini saklama imkanına sahip olacak. Bunun için hesap sahipleri, PTT tarafından satışa sunulan ek arşiv alanı Kredi Kartı (online olarak) ya da PTT Merkezlerinden nakit ödeme ile satın alabilecek.

6 Aya Kadar Olan Elektronik Tebligat Gönderilerine Erişebiliyor

6 Aralık 2018 tarihli Resmi Gazete’de yayınlanan “Elektronik Tebligat Yönetmeliği” kapsamında 1 Ocak 2019’dan itibaren elektronik tebligat gönderimi UETS ile yapılıyor, tebligat gönderici ve alıcı adresleri de söz konusu sistem üzerinden veriliyor. Kullanıcı hesaplarının ücretsiz olarak verildiği uygulamada, kullanıcılara 100 MB alan da ücretsiz olarak sağlanıyor ve kapasite sınırı olmaksızın kullanıcılar geriye dönük 6 aya kadar olan elektronik tebligat gönderilerine erişebiliyor.

En eski Tarihten Başlayarak Silinecek

Aynı yönetmelik kapsamında, 21 Ekim 2019 tarihi itibariyle 6. ayını doldurup 100 MB depolama alanı sınırını aşan kullanıcıların tebligatları son tarihli olan tebligattan başlayarak silinecektir. Tebligatların silinmemesi için (Bu işlem için 30 günlük opsiyon olacaktır. 21 Ekim 2019 tarihinden itibaren 30 gün sonra) PTT tarafından satışa sunulan arşiv alanı paketlerinden satın almanız gerekmektedir. Arşiv alanı;

  • 1. Kredi Kartı ile (Online olarak)
  • 2. PTT Merkezlerinden nakit ödeme ile satın alınabilmektedir.

Kredi Kartı ile (Online olarak) satın alma işlemi hakkında tüm detayları içeren kullanım kılavuzu tüm UETS alıcılarına duyuru olarak iletildi. Kullanıcılar UETS hesaplarına giriş yaparak duyurular bölümünden söz konusu kılavuza erişebiliyor. Kılavuza ayrıca www.etebligat.gov.tr adresinde de ulaşılabiliyor.

Paylaş

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir