Samsung 5G İçin Projelere Başladı!
  1. Ana Sayfa
  2. Genel

Samsung 5G İçin Projelere Başladı!

Samsung Networks ile ortaklaşa Jio, dünyanın en büyük yeşil alanını ve Ağustos 2019 itibariyle 340 milyondan fazla LTE abonesini destekleyen IP tabanlı 4G LTE ağını kurdu. Bu LTE ağı yayını sayesinde, acil durumlarda görüntülerin ve videoların sorunsuz akışını sağlayacak.

Etkinlikte, iki şirket 5G NSA modunu kullanarak, çift bağlantılı mod ağı olarak birlikte kullanılan gelişmiş 4G LTE ve 5G teknolojisi ile yeni iş fırsatları sunuyor. Bunlar, son teknolojiden gelen yeniliklerin tüketicilere, işletmelere ve topluma nasıl fayda sağlayabileceğini gösterecektir.

Samsung 5G İçin Projelere Başladı!
city scape and connection concept and 4g LTE font

Samsung Ortak Projelere Başladı!

Indian behemoth Reliance’ın telko kolu Jio, ağ ortağı Samsung ile olan bu çalışmanın bir acil durum ağ sistemi için bir çalışma birliği olduğunu gösterdi.

Samsung, bu ağ sisteminin acil durumlarda yüksek çözünürlüklü görüntülerin, videoların gerçek zamanlı akışı için LTE kullanımını öne çıkararak çoklu yayın teknolojisi ile video, görüntü ve seslerin gerçek zamanlı olarak iletişim kurulmasına olanak tanıyacağını ve LTE şebekesinin ilk yanıtlarının yayın ağına coğrafi konumlarla bağlanmasına kontrollü olarak izin vereceğini söyledi.

Samsung bu yıl başlarında Güney Kore’de 5G‘nin piyasaya sürülmesine yoğun bir şekilde dahil olmuştu.

Görünüşe göre olası bir afet durumlarında iletişimin kopmaması için teknoloji şirketleri mobil ağlara göre daha büyük rol üstleniyorlar. Zaten bulunduğumuz mevkiler ve gelecekte bulunacağımız mevkiler dünü nasıl yorumlayıp bugünü ne şekilde değerlendirdiğimde gizli yatıyor. Bu kriz durumlarını da fırsata çevirebilen şirketler önündeki maçlarda ilk on bir mi yoksa yedek mi oynayacaklarını belirliyor.

Diğer haberlerimizden haberdar olmak için bizi takip etmeyi unutmayın!

İlginizi Çekebilir

Yazar Hakkında

Yorum Yap