1. Anasayfa
  2. Genel

Facebook Logosu Değişiyor!

Facebook Logosu Değişiyor!

Facebook, yenilenmiş logo ile, bir Facebook ürünü kullandığınızı açıkça belirtmek istiyor.

Facebook, sahip olduğu tüm sosyal medya hizmetlerinin Facebook ürünü olduğunu açıkça ayırt etmeye çalışan yeni logosunu yayınladı. Marka sahipliğini daha belirgin bir şekilde göstermeye çalışan şirket, Instagram ve WhatsApp gibi sahip olduğu uygulamalar üzerinde markalaşma konusunda baskınlığını arttırmaya devam ediyor.

Facebook‘un yaptığı ilk büyük değişiklik, kurumsal logosu.

Facebook Logosu Değişiyor!
Kurumsal logonun yeni ve eski hali.

Facebook tarafından yeni logo hakkında yapılan açıklamada Şirket ile uygulamalar arasında görsel bir ayrım oluşturmak için sade bir tipografi ve büyük harfler kullandık. ifadesine yer verildi. Ayrıca yeni logonun yumuşak köşelerinin insanlara iyimserlik hissi eklediğini ve bu değişikliklerin bir araya getirilmesinin üç temel tasarım hedefini nasıl temsil ettiğini açıkladı;

  1. belirginlik
  2. empati
  3. alan yaratma

Instagram ve WhatsApp‘a gelen uygulama içi marka değişiklikleri de var.

Şirket, uygulama içi logo değişikliğini “Yeni logomuz, kitleleri birbirine bağlamak, paylaşım yapmalarını kolaylaştırma, topluluk kurmak ve kitleler arası büyümeyi gerçekleştirmek için hizmetlerimizi kullanan insanlara ve işletmelere, mülkiyetimizi daha iyi aktarmanın bir yolu.” şeklinde açıklıyor.

Son olarak logo, uygulamalara göre renk değiştirecek. Facebook için mavi, WhatsApp için yeşil ve Instagram içinse turuncu olacak şekilde değişken olacak.

Facebook Logosu Değişiyor!

Diğer haberlerimize buradan ulaşabilirsiniz!

Bir çok işletim sistemine hakim, yüksek donanım bilgisine sahip ve yazılıma büyük ilgi duyan; 2019 yılı Haziran ayında TECH DERGİ ekibine dahil olan Murat Arık, Atatürk Üniversitesi'nde eğitim hayatına devam ediyor.

Yazarın Profili
Paylaş

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir