Pardus Ara Sürüm Tarihi Duyuruldu!
  1. Anasayfa
  2. Genel

Pardus Ara Sürüm Tarihi Duyuruldu!

Pardus Ara Sürüm Tarihi Duyuruldu!

Merhaba değerli Tech Dergi okurları herkesin bildiği gibi Ülkemizde TÜBİTAK ULAKBİM Bünyesinde geliştirilen Linux tabanlı işletim sistemi Pardus gün geçtikçe Linux dağıtımları arasında yerini yükseltiyor ve bu çizgiyi korumaya devam ediyor.

Cüneyt Ulusoy konuyla ilgili resmi duyuru yaptı.

Geçtiğimiz günlerde Pardus ekibinin ileri gelenlerinden Pardus Destek ekibinde görev yapan Cüneyt Ulusoy yeni ara sürümün ne zaman yayında olacağını Kamuoyuna duyurdu.

Cüneyt Ulusoy alınan kararı şöyle açıkladı;

21 Kasım 2022 tarihinde yayımlanması planlanan 21.4 sürümü, Debian 11.6 point release tarihinin 17 Aralık 2022 olarak duyurulması planlandığından dolayı kullanıcılara daha güncel bir ara sürüm İSO’su verilmesi amacıyla 27 Aralık 2022 tarihine ertelenmiştir.

Kamuoyuna saygıyla duyurulur.

Cüneyt Ulusoy Topluluk Forum da yaptığı açıklama ile yeni ara sürüm konusunda merakla bekleyen kullanıcıları bilgilendirdi ve ekledi.

Not: Haftalık olarak yayımlanan güncel sürümlere Haftalık Güncel Sürümler Pardus TÜBİTAK ULAKBİM 21 adresinden ulaşılabilir.

Pardus diğer Linux sürümleri arasında ön planda.

Geliştirme ekibi kararlılık içinde çalışmaya devam ederken diğer yandan hem kullanıcıların istekleri hem de zengin bir Uygulama Mağazası oluşturulması Pardus’u diğer Linux dağıtımları arasında ön plana çıkarıyor özellikle Kullanıcıların istekleri çok hızlı şekilde çözüme kavuşuyor.

Pardus Ara Sürüm Tarihi Duyuruldu!

Uzun zamandır Linux İşletim Sistemleri ve Özgür Yazılımlar ile ilgilenen birisi olarak baktığımda Yerli İşletim Sistemi’nin gerçekten çok başarılı bir noktaya ulaştığını söyleye bilirim, şuan gün geçtikçe daha dikkat çekici ve takip edilen bir Linux dağıtımı haline geldi özellikle Devlet Kurumları ve Özel İşletmeleri hedefine alan Pardus, Bireysel Kullanıcılara da daha iyi bir Linux deneyimi sunmak için en güncel paket ve ara yüzleri kullanıma sunuyor.

Heyecanlı ve gururlu bekleyişimiz devam ederken gelecek haberleri ve yapılacak yenilikleri konuşmak üzere tekrar burada buluşmak dileğiyle görüşmek üzere.

Yeniliklerden ve güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Tech Dergi Twitter adresimizi takip etmeyi unutmayın.

GÜNCE KONULAR:

Türk Telekom’dan önemli uyarı!

Merhaba ben Murat, 27 yaşındayım evli ve bir çocuk babasıyım. Okumayı, yazmayı ve araştırmayı seven birisiyim, Tech Dergi'de tecrübem dahilinde sizlere yenilikler ve güncel gelişmeleri aktarıyor olacağım. İletişim E-Posta Adresi: murattimur@techdergi.net

Yazarın Profili
İlginizi Çekebilir

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir