OYGEM Akademi’de dersler 23 Ocak’ta başlıyor
  1. Anasayfa
  2. Genel

OYGEM Akademi’de dersler 23 Ocak’ta başlıyor

OYGEM Akademi Oyun Geliştirme Eğitimleri için kayıtlar başladı. Tamamen ücretsiz ve çevrimiçi olan eğitimler, beş hafta boyunca sürecek. İlk ders 23 Ocak 2023 Pazartesi günü başlarken eğitime herkes başvurabilecek.

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer’in kenti inovasyon ve girişimcilik merkezine dönüştürme hedefi doğrultusunda İzmir Büyükşehir Belediyesi tarafından geçtiğimiz yıl başlatılan Oyun Girişimciliği ve Yazılım Merkezi (OYGEM), İZFAŞ Fuar Alanı’nda yer alan Kule İzmir’de, Türkiye oyun sektörüne geniş bir yelpazede katkı sunmak için çalışmalarını sürdürüyor. OYGEM, bünyesindeki akademi ile de oyun ve yazılım sektöründe yer almak isteyenlere birçok alanda ücretsiz eğitimler sunuyor. OYGEM Akademi, bu yıla da önemli bir eğitim programı ile başladı. OYGEM, İZFAŞ ve Digi Game Startup Studio iş birliğiyle düzenlenen OYGEM Akademi Oyun Geliştirme Eğitimleri için kayıtlar başladı. Pixel Art Tasarım, Oyun Tasarımı, Oyun Motorları ve Kodlama ile Müzik ve Ses Efekti Tasarımı alanlarında verilecek eğitimlerde dersler 23 Ocak 2023 Pazartesi günü başlayacak. Beş hafta sürecek eğitimlerde ayrıca, Unreal Engine ve Amazon AWS workshopları da düzenlenecek.

OYGEM Akademi’de dersler 23 Ocak’ta başlıyor

Eğitimler temel seviyeden başlayacağı için oyun geliştirmeye meraklı ve kariyerini bu alanda ilerletmek isteyen herkes, OYGEM Akademi eğitimlerine katılabilecek. OYGEM Akademi’ye https://kuleizmir.com/akademi/ adresindeki formu doldurarak başvuru yapılabilecek. Program kapsamındaki eğitimler, çevrimiçi olarak Zoom programı üzerinden yapılacak. Ayrıca, OYGEM Akademi eğitim programı, yayın linki ve etkinlik detayları, başvuru sırasında kaydolunan Discord sunucusu üzerinden paylaşılacak. OYGEM Akademi Eğitimleri’nde, Oyun Motorları ve Kodlama Eğitimi Şamil Özçelik, Pixel Art Tasarım Eğitimi Halil Onur Yazıcıoğlu, Müzik ve Ses Efekti Tasarımı Eğitimi Mehmetcan Güler ve Oyun Tasarımı Eğitimi de Ata Deniz Oktay tarafından verilecek.

OYGEM ve OYGEM Akademi hakkında

OYGEM, oyun geliştiricilerin fikirlerini ve projelerini geliştirip hayata geçirebilmeleri için; iş modeli oluşturma, şirketleşme, yatırımcı bulma, oyunlarını geliştirebilme konularında onlara eğitim ve danışmanlık veren bir öğrenme ve uygulama merkezi. Teknoloji ve oyun tabanlı yenilikçi iş fikirlerinin şirketleşerek ulusal ve uluslararası arenada ekonomik katma değer yaratılması amaçlanıyor. OYGEM; üyelerine, oyun geliştirme merkezinde, geniş iletişim ağı ile ihtiyaçları olan her alanda uzman mentor desteği sağlıyor. Şirketin büyümesi için gerekli olan yatırımı bulmada da girişimcileri destekliyor. OYGEM, düzenlediği etkinliklerle de oyun sektörünü İzmir’de sık sık bir araya getiriyor.

OYGEM Akademi’de de oyun sektörüne adım atmak isteyen, her yaştan ve her seviye bilgi birikimine sahip kişiler için farklı konularda eğitimler verip sektöre girmelerine olanak sağlıyor. Öncelikli amacı, sektöre adım atmaya hevesli insanlara, temelden oyun geliştirme alanında teknik bilgiler öğreterek nereden başlayacaklarına ışık tutmak olan OYGEM Akademi, yüz yüze etkinlikler ve workshoplar ile bu bilgileri pekiştirerek, yeni isimleri oyun sektörüne kazandırmayı da hedefliyor.

Tech dergi ile ilginizi çekebilecek bir çok güncel habere buradan ulaşabilirsiniz: 

VALORANT, 6. Bölümde Oyuncuları Kayıp Şehir Lotus’a Götürüyor

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir