Pusat Wave ANC Bluetooth Kulaklık İncelemesi
  1. Anasayfa
  2. İnceleme

Pusat Wave ANC Bluetooth Kulaklık İncelemesi

9.0
Pusat Wave ANC Bluetooth Kulaklık İncelemesi

Monster, Pusat Wave ANC Bluetooth kulaklık hem oyun severlere hem günlük kulaklık kullanıcılarına üstün performans vermek üzere geliştirilmiş. Kullanırken nelerle karşılaştık ne kadar memnun kaldık hepsi incelememizde.

  • Tech Dergi Puanı 9

Monster, Pusat Wave ANC Bluetooth kulaklık ile oyuncu ekipmanlarındaki kalitesini günlük kullanabileceğiniz ekipmanlara da yansıtmış. Pusat Wave tasarımı, kablosuz oluşu gibi bir çok özelliğiyle günlük olarak kullanacağınız ve yanınızdan ayırmak istemeyeceğiniz bir kulaklık olmuş. Girişi daha fazla uzatmadan dolu dolu kutu içeriği ve kutu tasarımıyla incelememize başlayalım.

Pusat Wave: Kutu ve İçeriği

Evet kutu, genel olarak sade bir kutu ön yüzünde Pusat logosu, ürün modeli ve birkaç özellik yazıyor. Büyükçe ürün görseli de kutu üzerinde bulunuyor. Çevresine baktığımızda sadece iki yanda Monster logosunu görüyoruz. Arkasında ise üç ayrı dilde ürünün özellikleri yazıyor.

Kutu içeriğine gelecek olursak kutuyu açtığımızda bizleri güzel bir çanta karşılıyor. Çantanın altında ise kullanma kılavuzu bulunuyor. Çantanın üzerinde Pusat logosu bulunuyor. Çantayı açtığımızda sağ tarafta kulaklık sol tarafta filenin içerisinde ise bir poşet çıkıyor. Poşetin içerisinde ise şarj kablosu, 3.5mm Jack bağlantı kablosu ve bir adet uçuş adaptörü bulunuyor.

Pusat Wave: Tasarımı

Kulaklığı elime aldığımda malzeme kalitesi olarak çok etkilendiğimi söyleyemem. Ağırlığı, boyutu ve görüntüsü ise beni şaşırtan yönleri oldu. Monster ürünlerinin hep ışıklı oyuncu ekipmanları olması beklentisini yıkan bir ürün olmuş. Günlük hayatta kulaklıkla dolaşmayı seven biriyseniz tarzınızı tamamlayacak bir tasarım diyebilirim.

Kulaklığın etrafını inceleyecek olursak, sol kulaklık üzerinde Monster logosu ve üzerinde şık bir metalle filtreli hava çıkışı bulunuyor. Sol sürücünün kenarında ANC butonu ve onun hemen yanında kablolu kullanımlar için 3.5mm Jack girişi bulunuyor. Her iki tarafta da yumuşak kulağı tam kaplayan deri kulaklık pedleri bulunuyor. Sağ tarafa geçtiğimizde yine sol tarafta olduğu gibi logo ve hava çıkışını görüyoruz. Yan tarafında başlat/durdur tuşu (Bu tuşa basılı tutarak bluetooth bağlantısı aktif ediliyor.), onun yanında ise ileri geri tuşları bulunuyor. Biraz daha alt kısımda ise Type C şarj girişini görüyoruz. Bant kısmında ise yumuşak bir sünger kullanılmış ve dışı deri kaplanmış. Bandın üst kısmında ise PUSAT yazısı yer alıyor. Kulaklık kolay taşıyabilmeniz ve taşıma çantasına sığması için katlanabilir bir yapıda.

Pusat Wave: Performans ve Özellikleri

Pusat Wave kablolu ve kablosuz kullanım özelliği, aktif gürültü önleyici özelliği ve uzun batarya ömrü ile temiz ve güçlü ses performansına sahip. aptX, aptX-HD, aptX-ll, SBC ve AAC ses teknolojilerine sahip olan yüksek ses kalitesini düşük gecikmeyle sunuyor. 5.1 Bluetooth versiyonu 10 metre kullanım mesafesi ve en yüksek ses seviyesinde 60 kullanım süresi sunuyor. Bluetooth + ANC Gürültü Engelleme Açık Kullanım Süresi ise 35 saat olarak belirtiliyor. 3.7V 800mAh bataryası 3 saatte tam şarj seviyesine ulaşıyor. Batarya ömrünün uzun olması için cihazı şarjda kullanamıyorsunuz. Diğer teknik verileri merak eden okurlarımız aşağıdaki tabloyu inceleyebilir.

Pusat Wave: Teknik Özellikler Tablosu

Ses Ayarı Kontrol Butonları
Frekans Aralığı 20Hz-20000Hz
Ses Teknolojileri aptX, aptX-HD, aptX-ll, SBC ve AAC
Voice Assistant Var
Bluetooth Hoparlör Hassasiyeti 101±3db
Dahili Mikrofon Var
Desteklenen Protokoller A2DP V1.3.1 AVRCP V1.6 HFP V1.7.1 HSP V1.2
ANC Frekans Ağırlığı 20-500HZ
ANC Gürültü Azaltma Değeri -22±3db
Bluetooth Versiyon V5.1
Bluetooth Frekans Aralığı 2.402GHz-2.480GHz
Bluetooth Kullanım Mesafesi 10m
Bluetooth Kullanım Süresi 60 Saat (En Yüksek Ses Seviyesi)
Bluetooth Bağlı Konumda Bekleme Süresi 60 Saat
Bluetooth + ANC Gürültü Engelleme Açık Kullanım Süresi 35 Saat
ANC Gürültü Azaltma Açık Konumda Kullanım Süresi 66 Saat(Sadece Gürültü Engelleme Açık, Ses Kapalı)
Şarj Girişi USB TYPE-C
Şarj Olma Süresi 3 Saat
Şarj Olma Voltajı 5V
Batarya Kapasitesi 3.7V 800mAh
Taşıma Çantası Pusat Kulaklık Taşıma Çantası
TYPE-C Kablo 30 cm
3.5 mm Kablo 120 cm
3.5 mm Uçak Jack Dönüştürücü Var
Taşıma Kılıfı Ağırlığı 202Gr (kutu içerisindeki kablolar ve adaptör dahil)
Çift Bağlantı Desteği Var
Empedans 32Ohm +/- 15%
Kulaklık Çapı 40mm
Boyutlar (UxGxY) 20*15.5*7.5 cm
Ürün Ağırlığı 210Gr

Pusat Wave: Deneyimlerim

Pusat Wave tasarımıyla günlük kullanılabilecek bir model olduğunu gönül rahatlığıyla söyleyebilirim. Ürünü kullandığım süre boyunca kimi zaman kablo ile kimi zaman bluetooth ile kullandım.

Kablolu ya da kablosuz kullanımlarımda ses kalitesinde bir değişiklik olmadı. Her iki türlü de berrak ve basları doygun ses aldım. Yani duyulan sesi anlatmak ve kelimeye dökmek çok zor. Bu yüzden nasıl anlatırsam da deneyimlemeden anlatmak istediğimi anlamanız biraz zor olacaktır. Ama ne tür dinlersem dinleyeyim tertemiz ve beni mutlu eden bir ses aldığımı söyleyebilirim. Çalışırken, evde ve hatta plajda uzun süre kullandım ve ses kalitesinden son derece memnun kaldım.

Tabii beni rahatsız eden noktalarda oldu. Bu nokta ise kulaklık pedlerinin kulağa fazla baskı uygulaması yani biraz sıkı bir kulaklık. Gözlükle kulaklığı kullanıyorsanız kulak arkalarında bir süre sonra acı hissettiriyor. Aynı zamanda kulaklık pedleri bir miktar terlemeye de sebep oluyor. Fakat bu konuda da öz eleştiri yapmalıyım. Çok uzun süre kulaklığı kulağımdan çıkartmadan kullanıyorum. Bu süre uzadıkça da doğal olarak ağrı ve tere sebep oluyor. Uzun süre kulaklığı çıkartmadan kullanmanın, duyma yetisine zararı olduğunu da eklemek istiyorum. Umarım en kısa sürede ben de bu alışkanlığımdan vazgeçebilirim. ????

Pusat Wave ANC Bluetooth Kulaklık Deri Kulak Pedi

Pusat Wave: Sonuç

Eğer günlük kullanım için şık, tertemiz ses kalitesi sunan, fiyat performans cihazı arıyorsanız bu canavarı kaçırmayın derim. Deneyimleme fırsatı bulursanız bahsettiğim konularda bana hak vereceğinize ve deneyimledikten sonra kesinlikle almak isteyeceğinize inanıyorum.

Bir başka inceleme yazımızda tekrar görüşmek dileğiyle.

Paylaş

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir