Kingston Server Premier DDR5 RAM modülleri Intel’den doğrulama aldı
  1. Anasayfa
  2. Donanım

Kingston Server Premier DDR5 RAM modülleri Intel’den doğrulama aldı

Bellek ürünleri ve teknoloji çözümlerinde dünya lideri olan Kingston Technology Company, Inc., 64 GB, 32 GB ve 16 GB Server Premier DDR5 4800MT/sn RAM modüllerinin (DIMM) 4.Nesil Intel Xeon ölçeklendirilebilir işlemciler için doğrulama aldığını duyurdu.

Kingston, 35 yılı aşkın bir süredir önde gelen sunucu üreticilerinin ve dünyanın en büyük veri merkezlerinin güvendiği bellek markası olarak sektörün lideri olarak tanınıyor. Kingston’ın beyaz kutu (white-box) sunucularda kullanılmak üzere tasarladığı Server Premier ise endüstri standardı bir bellek çözümü olarak, önde gelen anakart/sistem üreticileri tarafından onaylanmış bir ürün olarak biliniyor.

Server Premier modülleri, toplama sistemler kullanan ve birleştiren ve istikrarlı bir DRAM markası ve modeli arayanlar için ideal bir özellik olan, sabit BOM (Bill of Materials – Malzeme Listesi) kullanılarak üretiliyor. Kingston sunucu belleği çözümleri %100 test edilmiştir ve fabrikada erken dönem arızaları yakalamak için tasarlanmış titiz bir dinamik burn-in testinden geçiyor.

Kingston Server Premier DDR5 RAM modülleri Intel'den doğrulama aldı

Server Premier’in başlıca özellikleri;

• Kilitli Malzeme Listesi (BOM)

• Parça Değişiklik Bildirimleri (PCN) – 90 gün

• 8Q yol haritası görünürlüğü

• Sunucu platformu doğrulaması

• Lider sunucu ana kartı üreticisi kalifikasyonu

• Sektör lideri destek ve hizmet kalitesi

Intel’in 4. Nesil Xeon ölçeklenebilir işlemcisi, yeni nesil DDR5 sunucu sınıfı belleği destekleyen ilk işlemcidir ve kanal başına en fazla iki DIMM veya CPU soketi başına 16 DIMM olarak düzenlenmiş sekiz bellek kanalına sahip. Her DDR5 DIMM modülü, 4800MT / sn’de çok kanallı konfigürasyonlarda gruplandırıldığında, DDR4 tabanlı sunuculara göre performansta belirgin bir artış sağlayan 38,4 GB / sn’lik en yüksek bant genişliğini sağlıyor.

DDR5, On-Die ECC (ODECC), RAM modülü sayısını ve veri bloğu uzunluğunu (Burst Length) iki katına çıkarma, iyileştirilmiş yenileme hızları, bir entegre güç yönetimi devresinin (PMIC) dahil edilmesi, ek sıcaklık sensörleri, karar geri besleme ekolayzırı (DFE) ve çift bağımsız 32-bit adreslenebilir alt kanallar (ECC için 40-bit) da dahil olmak üzere daha güvenilir ve daha verimli bir bellek altyapısı için gelişmiş özellikler sunuyor.

Kingston’ın DRAM Kıdemli Teknoloji Müdürü Mike Mohney, “Intel’in 4. Nesil ölçeklenebilir Xeon işlemcisi içi yeni nesil sunucu belleği ürünlerimizin doğrulandığını duyurmaktan heyecan duyuyoruz. Doğrulama, bellek üreticileri için sundukları bellek çözümlerinin kalitesini ve uyumluluğunu göstermeleri için her zaman ilk adımdır. DDR5 de yarının veri merkezlerinin performans gereksinimlerini karşılamak için ihtiyaç duyulan bant genişliği ve kapasitede ölçeklendirme teknolojisi sunuyor.” yorumunu yaptı.

Aşağıdaki modüller satışa sunulmuştur.

KSM48R40BD4TMM-64HMR64GB DDR5-4800 ECC Registered DIMM x80 CL40 2Rx4 1.1V
KSM48R40BS4TMM-32HMR32GB DDR5-4800 ECC Registered DIMM x80 CL40 1Rx4 1.1V
KSM48R40BD8KMM-32HMR32GB DDR5-4800 ECC Registered DIMM x80 CL40 2Rx8 1.1V
KSM48R40BS8KMM-16HMR16GB DDR5-4800 ECC Registered DIMM x80 CL40 1Rx8 1.1V

Daha fazla bilgi için Kingston.com/tr adresini ziyaret edebilirsiniz.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir