Kaspersky, 2022’de 100’den fazla patent aldı!
  1. Anasayfa
  2. Genel

Kaspersky, 2022’de 100’den fazla patent aldı!

Geçtiğimiz yıl Kaspersky’nin buluş ve inovasyonlarının çoğu makine öğrenimi, bulut altyapısı, güvenlik bilgileri, etkinlik yönetimi (SIEM) ve kötü amaçlı yazılımların tespitine adandı.

Kaspersky, önde gelen bir bilgi teknolojileri şirketi olarak inovasyon, siber güvenlik endüstrisine katkıda bulunan yeni teknolojilerin oluşturulması ve uygulanması üzerinde sürekli çalışarak kurumsal gelişiminde çok önemli bir rol oynarken, aynı zamanda uzman çözümleri ve deneysel araştırmalarıyla ilgili alanlarda da düzenli olarak patent başvuruları yapıyor.

Kaspersky, 2022 yılında 111 patent aldı ve 54 yeni patent başvurusunda bulundu. Yakın zamanda yayınlanan patentlerden 47’si Amerika Birleşik Devletleri Patent ve Ticari Marka Ofisi, 31’i Rusya Patent ve Ticari Marka Ofisi, 23’ü Çin Ulusal Fikri Mülkiyet İdaresi, sekizi Avrupa Patent Ofisi ve ikisi Japonya Patent Ofisi tarafından verildi.

<strong data-lazy-src=

Kayıtlı yeniliklerin çoğu, özellikle bilgi güvenliği süreçlerinin geliştirilmesiyle ilgili teknolojileri kapsıyor. En son buluşlar arasında makine öğrenimi, bulut altyapısı, güvenlik bilgileri ve olay yönetimi, kötü amaçlı yazılım algılama ve spam önleme alanları gibi teknolojiler yer alıyor. Ayrıca Kaspersky uzmanları, veri aktarımı, reklam engelleme ve sivil insansız hava aracı saptama çözümleri dahil olmak üzere çeşitli sektörlerdeki buluşlarının patentini de aktif olarak almaya devam ediyor.

<strong data-lazy-src=

“Bu yıl elde ettiğimiz sonuçlar, Kaspersky ekiplerinin çeşitli teknoloji alanlarındaki dünya çapındaki düşünce liderliğini ve yenilikleri hayata geçirme taahhüdünü bir kez daha teyit ediyor. Kaspersky’nin OS, EDR / KUMA, mobil geliştirme, içerik filtreleme ve tehdit istihbaratı dahil olmak üzere çeşitli departmanlarında halihazırda daha fazla fikrimiz olduğunu göz önüne alırsak, gelecek yıl daha da fazla patent başvurusu yapmayı umuyoruz” diyor Kaspersky’nin Strateji Geliştirme Müdürü Anton Tikhomirov.

Kaspersky, kurulduğu günden beri AB, Çin, Japonya, Rusya ve ABD dahil olmak üzere 1.300’den fazla küresel patent satın aldı. En son Kaspersky teknolojileri hakkında bilgilere bu adresten ulaşabilirsiniz.

Tech dergi ile ilginizi çekebilecek bir çok güncel habere buradan ulaşabilirsiniz: 

Kaspersky: 2023’te tüketicileri bekleyen tehditler neler?

Amazon 2023 için Telekomünikasyon öngörülerini paylaştı!

Kaspersky, 2023’de olası tehditlere ilişkin içgörülerini paylaştı

Paylaş
İlginizi Çekebilir

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir