Instagram Arama Geçmişi Nasıl Temizlenir?
  1. Anasayfa
  2. Nasıl Yapılır

Instagram Arama Geçmişi Nasıl Temizlenir?

Instagram hepimizin yoğun olarak kullandığı sosyal medya uygulamalarından biri, bu uygulamayı kullanırken bir çok farklı kişiyi ya da paylaşım yapan hesapları arıyoruz. Bu işlemi yaparken bu arama kayıtları Instagram tarafından kayıt altına alınıyor. Tam bu noktada hepimizin aklında bir soru beliriyor. Instagram arama geçmişi nasıl temizlenir? İşte bu sorunuza yazımızda cevap oluyoruz. Arama geçmişinizi silebilmeniz için iki yöntem anlatacağız. Lafı daha fazla uzatmadan yöntemlerimize geçelim.

Instagram Arama Geçmişi Temizleme

Bu yöntem uzun yöntem olup bir sonraki göstereceğimiz kısa yöntem ile arasında hiç bir fark bulunmamaktadır.

Gereken zaman: 5 dakika

Instagram uygulamamızı açıyoruz ve profilimize giriyoruz.

İşlemimize başlamak için öncelikle Instagram uygulamamıza giriyoruz daha sonra sağ alt taraftan profil fotoğrafımıza dokunuyoruz ve profilimize giriş yapıyoruz.

Profil ayar menümüze giriyoruz.

Profilimizin üst kısmında bulunan butona (üç çizgi) dokunuyoruz ve ayarlar menüsünü açıyoruz.

Ayarlar menüsünde “Hareketlerin” menüsüne dokunuyoruz.

Ayarlar menüsüne dokunduğumuzda aşağıdan bir menü açılacak ve bu menüde “Hareketlerin” menüsünü göreceksiniz bu menüye tıklayın.

Yakınlardaki aramalara giriyoruz.

Hareketler menüsüne girdikten sonra karşımıza bir menü daha açılıyor bu menüde “Yakınlardaki Aramalar” menüsüne dokunuyoruz.

Arama geçmişi sayfamız açılıyor.

Burada karşımıza “Arama geçmişi” sayfamız açılıyor. Burada yaptığınız tüm aramalar listeleniyor, isterseniz tek tek bu kısımdan silebilirsiniz.

Tümünü temizle.

Arama geçmişi sayfamızda arama sonuçlarımızı tek tek temizlemek istemezsek sağ üst köşede “Tümünü Temizle” yazısını göreceğiz buraya tıklayarak tüm arama geçmişini tek seferde silebilirsiniz.

Arama geçmişini temizle?

Tümünü temizle yazısına dokunduğunuzda bir uyarı karşınıza çıkacak burada tekrar “Tümünü Temizle” diyerek tüm arama geçmişinizi temizleyebilirsiniz.

Yukarıdaki uzun yöntem yerine kısa yoldan aynı işlemi yapmak istiyorsanız yapmanız gerekenleri hızlıca anlatalım.

  1. Instagram uygulamasını açıyoruz
  2. Arama ikonuna dokunuyor. (Büyüteç)
  3. Gelen ekrandan üst kısımda bulunan arama kutucuğuna dokunuyoruz ve hiç bir şey yazmıyoruz.
  4. “Yakınlardakiler” şeklinde bir sayfa bizi karşılıyor gördüğünüz gibi burada son yaptığınız aramaları görüyorsunuz. Dilerseniz buradan da tek tek aramaların yanında bulunan x işaretine dokunarak silebilirsiniz.
  5. Sağ köşede “Tümünü Gör” yazısına dokunduğumuzda yukarıdaki 4. Aşamada bulunan sayfaya gitmiş oluyoruz. Bu noktaya geldikten sonra yukarıdaki 4. aşamadan başlayarak devamını yaparak yine tüm arama geçmişinizi temizleyebilirsiniz.
Paylaş
İlginizi Çekebilir

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir