Samsung Galaxy Z Fold3 Çıktı
  1. Anasayfa
  2. Genel

Samsung Galaxy Z Fold3 Çıktı

Samsung’un yeni telefonu Galaxy Z Fold3 piyasaya çıktığından beri büyük ilgi gördü. Ürünün özellikler kısmına bakarsak ikiye katlanabilen büyük 7.6 Sonsuz Esnek Ekrana sahip olması onu cazibeli kılan en büyük özelliği diyebiliriz. Ekran tam boyutu 7.6 ve yuvarlatılmış köşeler için 7.4 inç olan ürün Ekran Altı Kamerası ile sahiplerine büyük bir ekranda daha yüksek kalitede içerikler ve görüntüler izlemeyi vaat ediyor.

Galaxy Z Fold3 Görünümü

 Peki bu ürünün Huawei Mate XS den farkı nedir? Hadi gelin beraber inceleyelim.

Öncelikle Galaxy Z Fold3’ün güncel Türkiye satış fiyatı 21.999 TL. Phantom Black, Phantom Green ve Phantom Silver olmak üzere 3 renk skalasına sahip. Samsung Care’den 1 yıllık ekran koruması ve 1 yıllık sigorta paketi desteği mevcut (ücretli). Esnek modu sayesinde ekranının büyüyüp küçüldüğünden bahsetmiştik (bazı uygulamalar için desteklenmemektedir). Armor Aluminum Çerçeve sayesinde daha güçlü bir mekanizma bizlere sunuluyor. Daha sağlam ve ultra ince cam kullanıldığı da belirtilmiş. Ürün 5G akıllı telefon özelliğine sahip ve IPX8 dereceli yağmurda bile su geçirmez özelliğini koruduğu da belirtilmiş.12GB RAM/ 512 GB veya 12GB RAM/ 256GB Hafızaya sahip Samsung Galaxy Z Fold3, 12MP Wide, Ultra Wide ve Telephoto Kamera özelliğine sahip. 10MP Front Cover ve 4MP Front Main ön kamera özellikli telefonun ağırlığı 271 Gram.

Peki Huawei Mate XS ile farkı ne?

Huawei 8 inç ekranı ile Samsung’dan ufak bir fark ile daha büyük. Akıllı Multi-Window 2 fonksiyonu ve 8’’ geniş ekran ile iki bağımsız görev ekranına ayrıldığını görüyoruz. İki farklı  ekran açık iken bile yeni bir uygulamayı ekranda açabildiğimiz resimlerinde anlatılmış. Burada  da bize bilgisayar-tablet-telefon üçlüsünü bir araya getirdiklerini belirtmişler. Samsung ile aynı özellikte 5G  ve çift hat imkânı vermekte. İki telefonun da bize vaatleri aynı: Daha hızlı HD

Galaxy Z Fold3 Emsali Huawei Mate XS

videolar izlemek ve 3D oyunları daha kaliteli oynamak. 40MP dörtlü arka kamerası ile karanlıkta bile iyi fotoğraflar çekilebileceği söylenmiş. 16MP Ultra Geniş Açı Kamera ile daha kaliteli fotoğraflar çekildiğini tanıtımında da görüyoruz. 4500 mAh büyüklüğünde olan pilini 30 dakikada %85 oranına kadar şarja getirdiği yazılmış.Yaklaşık 300 gram (pil dahil) ağırlığa sahip telefon bu yönüyle Samsung dan daha ağır. Ancak arada minimal bir fark var. Katlanmamış haliyle 146.2 mm, katlanmış olarak 78.5 mm kalınlığa sahip telefonun yüksekliği 161.3 mm’dir. Tek renk seçeneği (Yıldızlararası Mavi) mevcut olup 8GB RAM ile Samsung dan geride kaldığını söyleyebiliriz. Ancak 512 GB ROM a sahip. Ürünün güncel Hepsiburada satış fiyatı 27.500 TL. Arada yüksek bir fiyat farkı olduğundan ve özellik bakımından çok da fazla fark olmadığı için Samsung daha önde kalıyor. Ancak indirimli satı fiyatları sürekli değişebileceği için almak isteyenlerin sürekli fiyat takibi yapması büyük ihtimal ilk önceliği oluyor.

Ürün hakkında detaylı bilgi için tıklayın.

Ürün hakkında detaylı bilgi için tıklayın.

Artık Tüm Spotify Kullanıcıları Şarkı Sözlerini Görebilecek


Paylaş

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir