1. Anasayfa
  2. Genel
Trendlerdeki Yazı

Pinterest’ten İklim Değişikliği Hamlesi

Popüler sosyal medya uygulaması Pinterest, iklim değişikliği ile ilgili bilimle örtüşmeyen ve diğer kullanıcıları yanıltıcı bilgilere sahip içerikleri yasaklayacaklarını duyurdu.

Pinterest’ten İklim Değişikliği Hamlesi

Pinterest, yanlış bilgiyle mücadelede güncellemeye gittiklerini duyurdu. Uygulama, iklim değişikliği ile ilgili yanlış bilgi ve ifadeler içeren her türlü içeriği yasaklayacağını belirtiyor.

Pinterest, iklim değişikliği ile ilgili yanlış bilgi içeren içerikleri yasaklıyor

Uygulamanın aldığı yeni kararla birlikte iklim değişikliğinin varlığını ve etkilerini reddeden içerikler kaldırılacak. Kullanıcıları yanıltabilecek yanlış içeriklere de izin verilmeyecek. Aynı zamanda, doğal afetler ve aşırı hava olayları gibi durumlarda da hatalı bilgiler yasaklanmış olacak.

Pinterest'ten İklim Değişikliği Hamlesi

Pinterest, yaptığı açıklamada “Pinterest, platformumuzu kullananlar için güvenilir ve gerçeğe uygun bir alan oluşturmaya inanıyor. Bu cesur hamle, halk sağlığıyla ilgili yanlış bilgileri ele almak için ilk olarak 2017’de geliştirdiğimiz ve o zamandan beri yeni ve ortaya çıkan sorunları ön plana çıktıkça ele almak için güncellediğimiz daha geniş yanlış bilgilendirme yönergelerimizin bir uzantısıdır. Genişletilmiş iklim yanlış bilgilendirme politikası, Pinterest’in yanlış bilgilerle mücadele ve çevrimiçi güvenli bir alan yaratma yolculuğunda bir başka adımdır” ifadesini kullandı.

Yeni politika değişikliklerini reklam politikalarına da uygulayacaklarını belirten Pinterest, kendilerinin hem içerik hem de reklamlar için iklim değişikliği ile alakalı yanlış bilgilere karşı açıkça tanımlanmış yönergelere sahip ilk büyük dijital platform olduklarını belirtiyor.

Play Store’dan Güncellenmeyen Uygulamalar İçin Yeni Karar

Günlük güncel haberleri takip ediyor ve sizinle paylaşıyorum.

Yazarın Profili
Paylaş

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir