HONOR MagicWatch 2 İncelemesi!
 1. Ana Sayfa
 2. İnceleme

HONOR MagicWatch 2 İncelemesi!

Merhaba sevgili TechDergi okurları! Bu yazımızda sizler için “HONOR Türkiye” tarafından elimize ulaşan, HONOR markasının akıllı saati MagicWatch 2 ürününü inceledik.

HONOR MagicWatch 2 İncelemesi!

Cihazı, yaklaşık 2 hafta boyunca inceleme fırsatı elimize geçti. Bu süreçte cihazın olumlu ve olumsuz özelliklerini inceleyip ona göre bir değerlendirme yaptık. Öncelikle HONOR MagicWatch 2’yi iPhone 8 ile denedik. iOS platformda; cihazın bazı özelliklerinden mahrum kalsak da, sizler Anroid bir işletim sistemi ile rahatlıkla her özelliğe ulaşabilirsiniz.

Öncelikle incelemeye cihazın kutusundan mevzuya giriş yapalım. Kutu içeriğinde MagicWatch2, şarj aparatı ve Type-C şarj kablosu, kullanım kılavuzu ve garanti belgesi yer alıyor. Çok büyük olmayan ancak küçük demeye de dilimizin varmadığı(!) kutunun rengine ise lacivert diyebiliriz.

Cihazın Dış Görünümü ve Opsiyonel Özellikleri

İlk olarak cihaz; Kömür Siyahı ve Keten Kahvesi olarak 2 renk seçeneği ile karşımıza çıkıyor. Cihazın kozmetik özelliklerine de bu paragraf ile giriş yapmış iken MagicWatch 2‘nin dış kasası oldukça sağlam. MagicWatch 2‘nin gövdesini 316L paslanmaz çelik koruyor. Havacılık sektöründe de yaygın olarak kullanılan, yüksek güç ve günlük aktivitelerden kaynaklanan çizik ve sıyrıklara karşı sağlam bir direnç sergileyen çelik, ağırlığını da neredeyse minimum düzeyde hissettiriyor. Kolunuza klas bir görünüm kazandıran cihazın kayışları da çentikleri sayesinde kolayca çıkabiliyor ve özelleştirmenize fırsat sunuyor.

Cihazın boyutları ve ağırlığı ise şu şekilde;

 • Yükseklik: 45.9 mm
 • Genişlik: 45.9 mm
 • Ağırlık: 41 gr

(Cihazın ağırlığı sitesindeki rakamlara göre 41 gr ama bizim yaptığımız ölçümlerde cihaz, hassas terazimizde 69 gr değerini gösterdi. Biz de kayışsız ağırlığının 41 gr olabileceğini düşünüp, sizlere sitede yer alan rakamları belirttik.)

MagicWatch 2‘nin kasasında 2 adet tuş yer alıyor. Cihazı ve ekranı açmak için üst tuş, cihaz içindeki bazı menülere erişmek için ise alttaki tuşu kullanıyoruz. Kasanın alt kısmında 4 adet nabız, kalori, barometre gibi değerleri ölçmeye yarayan sensör yer alıyor.

HONOR MagicWatch 2 İncelemesi!

AMOLED Ekran ve Yüksek Kalite Çözünürlük

Cihazın en önemli kısmı şüphesiz ki ekran. Honor, bu cihazında kullanıcılarına yüksek kalite çözünürlükte bir AMOLED ekran sunuyor. 1.39 inç büyüklüğe sahip ekran bizlere 326 PPI değerinde 454 x 454 çözünürlük ve AMOLED düzeyde parlaklık ve keskinlik sağlıyor. Ayrıca kişiselleştirebileceğiniz saat kadran ayarları ile ekranı daha güzel bir hale getirmeniz mümkün. Ayrıca 65Hz yenileme hızıyla da cihaz oldukça rahat bir dokunmatik ekrana sahip.

HONOR MagicWatch 2 İncelemesi!

Sadece zamanı göstermekle kalmayan MagicWatch 2, fotoğraflarınızda yapacağınız kendi kişisel dokunuşlarınızı da gösterebiliyor. İçerisinde birden fazla fotoğraf saklayabileceğinizden, bileğinizi her kaldırdığınızda farklı bir fotoğraf görebilir ve albümünüze göz atabilirsiniz.

Donanımsal ve Yazılımsal Özellikler

Cihazın tüm özelliklerini kullanabilmek için Anroid bir telefona sahip olmanız gerekiyor. Huawei Health uygulaması ile cihazınızı eşleyip tüm özelliklere ve verilere telefonunuzdan da ulaşabiliyorsunuz.

Cihaz işlemci olarak HUAWEI Kirin A1 yonga setini kullanıyor. Kirin A1 ile güçlendirilen MagicWatch 2 verileri daha hızlı işleyerek aynı sonuçlar için çok daha az enerji harcıyor. Cihaz ortalama 45-55 dakika arasında şarj oluyor ve yoğun kullanımda 9 gün dayanıyor. Ortalama bir kullanım ile bu sayıyı 14 güne kadar çıkarabiliyorsunuz. Cihazın 2 veya 4GB depolama alanı mevcut. Ayrıca gelişmiş Bluetooth bağlantısı, telefonunuz 150 metre uzakta olsa bile aramaları yanıtlamak için saati kullanabilmenizi sağlıyor. Görüşme yapabilmeniz için cihazın üstünde hoparlör ve mikrofon da yer alıyor.

HONOR MagicWatch 2 İncelemesi!

Cihazın Asıl Amacı Sağlıkla Yaşam Takibi;

MagicWatch 2, katedilen mesafeyi, hızı, yakılan kaloriyi ve kalp atış hızınızı takip ediyor. Ayrıca havuzda kullanacak kişiler için de hem yüzme performansını takip ediyor hem de SWOLF puanını (bir uzunluğu yüzmek için geçen süre ile o uzunluk için atılan kulaç sayısının toplamı) hesaplayabiliyor.

Cihaz, gün boyunca kalp atış hızınıza dikkat ederek, çok düşük veya çok yüksek olduğunda sizi uyarıyor. Stresli olduğunuzu hissediyorsa, nefes egzersizlerinde size rehberlik ediyor. Uykunuzu takip ederek nasıl iyileştirebileceğiniz konusunda önerilerde bulunuyor. Ayrıca 6 yaygın uyku bozukluğu tipini teşhis edebiliyor.

HONOR MagicWatch 2 İncelemesi!

Yaptığınız egzersizleri, spor hareketlerini, yaktığınız kaloriyi de detaylı veriler ile inceleyebiliyorsunuz. Huawei Health uygulamasından da kolaylıkla ulaşabildiğiniz bu verileri hem kaydedebiliyor hem de belirli periyotlarla takip edebiliyorsunuz.

Tüm bunların yanı sıra yürüyüşten kürek çekme makinesine kadar 15 ayrı spor moduna da sahip. Konum belirleme için GPS ve GLONASS özelliklerini destekliyor. Her ikisi de çevrenizde yüksek binalar veya ağaçlar olduğunda bile etkili sonuçlar veriyor.

MagicWatch 2’nin Çift Uydu Konumlandırma Sistemi sayesinde koşarken, yürürken veya bisiklet sürerken hızınızı ve rotanızı doğru şekilde kaydediyor. Altimetre veya irtifa ölçer, doğa yürüyüşü ve tırmanma sırasında bile irtifanızı takip ediyor. Ayrıca kaybolma gibi durumlar için ise %0.4 sapma değeri ile mükemmel denecek bir dijital pusulaya da sahip.

HONOR MagicWatch 2 İncelemesi!

Cihaz 13 farklı koşu parkurunu bünyesinde barındırıyor. İster amatör bir koşucu olun, ister yeni başlamış olun, isterseniz deneyimli bir koşucu olun, dayanıklılığınızı hemen artırmanıza yardımcı olacak uygun özellikler de size cihaz üzerinde sağlanıyor.

VO2Max özelliği ile verileri ve anaerobik veya aerobik egzersizin etkileri gibi çeşitli verileri kullanarak antrenmanınızı daha güvenli biçimde optimize ediyor. Antrenmanlarınızda beklediğiniz sonuçları veri tablosu ile açıklayan ve vücudunuzun bir sonraki antrenmana hazırlanması için ne kadar süre güç toplaması gerektiğini de MagicWatch 2 sizlere bildiriyor.

MagicWatch 2’nin 4 GB boyutundaki yerleşik depolama alanı sayesinde favori şarkılarınız, akıllı telefonunuza gerek kalmadan, bluetooth kulaklığınıza anında bağlanabilirsiniz.

MagicWatch 2

Aktivite Takibi

 • GPS ve GLONASS konumlandırma sistemi
 • 15 hedefe dayalı aktivite modu
 • 13 farklı koşu parkuru
 • Gerçek zamanlı sesli rehber
 • 5 ATM suya dayanıklılık

Sağlık Takibi

 • Nabız Atış Takibi
 • Uyku Takibi
 • Stres Takibi

Telefon ve HONOR MagicWatch 2’nin Mükemmel Uyumu

Akıllı telefonunuza Huawei Health uygulamasını indirip, bluetooth özelliğini de açıp saat ile eşlemeniz oldukça kolay. Cihaz üzerinden kolayca telefon bildirimlerine ulaşabilir, aramalarınızı görebilir, istediğiniz şarkıyı dinleyebilir, telefon görüşmesi yapabilirsiniz. Ayrıca cihazın yazılım güncellemelerini telefonunuzdan denetlemeniz ve yazılımı eşzamanlı güncellemeniz de mümkün.

MagicWatch 2 swolf

Cihazın Bazı Olumsuz Yönleri

Cihazı incelediğimiz süre boyunca donanımsal veya fiziksel herhangi bir olumsuzlukla karşılaşmadık. Yalnızca iOS işletim sistemi ile inceleme imkanımız olduğu için bazı özelliklerden yararlanamadık ve inceleyemedik. iOS işletim sistemi kullanıp bu cihazı almak isteyenler için; Saat üzerindeki mevcut yazılım ile iOS kullanıcılarının mahrum kalacağı bazı özellikler;

 • HUAWEI Music uygulaması (Yani cihazı iOS ile kullanıyorsanız müzik özelliğinden mahrum kalacaksınız. Ayrıca Spotify, Apple Müzik gibi uygulamalar da kullanılamıyor.)
 • HUAWEI TruRelax™ (Uyku ve nefes egzersiz özelliği)
 MagicWatch 2 müzik

Cihazın Raf Fiyatı

Cihazın 42 mm‘lik modeli 1.130 TL, 46 mm‘lik modeli ise 1.200 TL‘lik etiket fiyatı ile raflarda yer alıyor.

Durum Değerlendirmemiz

Tasarım

Yazılım

Genel

Cihazın 46 mm‘lik modelini inceledik. Ve birçok özelliği ile Honor MagicWatch 2 gerçekten fiyatını ve ilgisini hak eden bir akıllı saat. Saatin sade görüntüsü hoş görünmesini sağlıyor. Bileğinizde bir akıllı saat değilde alışıla gelmiş saatin görünümüne sahip olması farklı bir hava katıyor. Elimize gelen modelde bulunan kordon kaliteli ve hoş bir görüntüye sahipti. Tasarım olarak sadece içerisinde bulunan dijital kadranları bizi çok memnun etmedi bu sebeple tasarımında yarım puan kırarak 5 üzerinden 4.5 puan veriyoruz. Yazılım açısından bazı özelliklerden mahrum kaldığımızdan dolayı tam bir inceleme gerçekleştiremedik. Cihazın mevcut yazılımları güncellenerek iOS platformlar için daha güzel hale getirilebilir. Ancak mevcut duruma biz bazı özelliklere erişemedik. Bundan dolayı, bizim saate yazılım puanımız 3.5/5 oldu. Yazılım güncellemesi ile iOS desteği artar ve geliştirilir ise değerlendirme yaptığımız zaman işin yazılım tarafına da puanımız 5/5 olabilir.

İnceleme Esnasında Çektiğimiz Fotoğraflar

Ayrıca cihazı bize ulaştıran HONOR Türkiye’ ye de teşekkürlerimizi bir kez daha buradan iletiyoruz.

Diğer haberlerimize buradan ulaşabilirsiniz!

Yazar Hakkında

5 yaşında bilgisayarla tanışmış, teknoloji, oyun ve müziğe yoğun ilgi duyan; her şeyden bir parça kapmış kimse.

Yorum Yap