Cimer başvurusu nasıl yapılır?
  1. Anasayfa
  2. Nasıl Yapılır

Cimer başvurusu nasıl yapılır?

Son zamanlarda hepimizin de çok duyar olduğu Cimer şikayet sistemi, Cumhur Başkanlığı İletişim Merkezi tarafından geliştirilmiş olan, taleplerin ve şikayetlerin ifade edildiği hizmettir. Hizmet sayesinde Cumhur Başkanlığı ile doğrudan iletişim kurabilir ve en kısa zamanda geri dönüş alınabilir. Sisteme internet üzerinden kolayca ulaşılabilir. Cimer’ e başvuru yapmak için hem https://www.cimer.gov.tr/ üzerinden hem de https://giris.turkiye.gov.tr/Giris/ üzerinden kolayca kayıt açtırabilir.

Cimer web sayfası ile Cimer şikayet kaydı oluşturma:

İlk olarak yapılaması gereken Cimer’in kendi sayfasına girip başvuru formunda istenen boşlukların doldurulması gerekmektedir. Sayfada sizden ilk olarak istenilecek olan, kimlik numaranız, adınız, soyadınız, doğum tarihiniz, kimlik seri numaranız ve cep telefonu numaranız olacaktır. Eğer eski kimlik kullanıyorsanız, eski kimlik seçeneğine tıklamanız gerekmektedir. KVKK metnini de onaylandıktan sonra ”onay kodu gönder” seçeneğine tıklayın.

Cimer başvurusu giriş sayfası

Telefonunuza sms yoluyla gelen onay kodunu girin. Karşınıza çıkan panelin üst tarafında başvuru türleri yer almaktadır. Şikayet, öneri, teşekkür vs. ise sunulan seçeneklerden birini seçmeniz dahilinde metniniz türüne göre değerlendirmeye alınacak ve geri bildirimi sağlanacaktır.

Cimer şikayeti için başvuru türü

Metnin ne ile alakalı olduğunu seçtikten sonra, metininize ister belge yükleyebilir isterseniz de yüklemeden görüşlerinizi belli edip başvurunuzu tamamlayabilirsiniz.

e-Devlet üzerinden Cimer şikayet kaydı oluşturma:

e-devlet üzerinden Cimer başvurusu.

e-devlet sayfasına giriş sayfasında kimlik numaranız ve şifreniz ile giriş yapın. Panelde karşınıza çıkan arama butonundan ”Cumhurbaşkanlığı İletişim Merkezi (CİMER) Başvuru Sorgulama” seçeneğine tıklayın. Burada daha önceden yapılmış olan başvurularınızı sorgulayabilir aynı zamanda da yeni başvuru oluşturabilirsiniz. Sağ üst köşede yer alan ”Yeni Başvuru” seçeneğine tıkladıktan sonra e-Devlet üzerinden Cumhur Başkanlığı İletişim Merkezi’ne yönlendirileceksiniz. Sayfadaki adımları tek tek takip ederek kayıt oluşturun. Kaydınız Cumhur Başkanlığı İletişim Merkezi tarafından en kısa zamanda dikkate alınacaktır.

Cimer hakkında daha net bilgi sahibi olmak isterseniz Cimer tarafından hazırlanmış “50 Soruda Cimer” kitapçığına buradan ulaşabilirsiniz: https://www.cimer.gov.tr/50sorudacimer.pdf

GameX 2022 Uluslararası Dijital Oyun ve Eğlence Fuarı 19 Mayıs’ta Başlıyor

Paylaş

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir