Zoom, Liminal’in video prodüksiyon varlıklarını satın alıyor
  1. Anasayfa
  2. Genel

Zoom, Liminal’in video prodüksiyon varlıklarını satın alıyor

Zoom’un bu hamlesi, Zoom etkinliklerine yükseltilmiş kalitede profesyonel prodüksiyon sağlayacak.

Online toplantı platformu olan Zoom, bugün yaptığı duyuruda video prodüksiyon teknoloji girişimi olan ve büyük çoğunluğu Zoom’un SKD’lerinden oluşan “Liminal”in varlıklarını satın aldığını duyurdu.

Liminal’in kurucuları olan Andy Caluccio ve Jonathan Kokotajlo da bu Zoom’un bu hamlesi sonucu Zoom ekibine dahil olacak.

Liminal’in çözümleri  Zoom’un etkinlik kontrolünü sağlamasına yardımcı olan ZoomOSC ve ZoomISO uygulamalarını içeriyor. Ayrıca, Liminal’in kullandığı donanım sistemi tiyatrolarda, yayın stüdyolarına ve diğer yaratıcı girişimlerde profesyonel sunumlar için kullanılıyor.

Zoom, bu son hamlesiyle birlikte 2021 yılını bir dizi yenilikle tamamlamış oluyor.

Geçtiğimiz yaz, tek bir portal üzerinden biletleme, faturalandırma ve erişim imkânı ile her şey dahil sanal bir deneyim sunan “Zoom Events” i piyasaya sürmüşlerdi.  Yakın zamanda etkinlik sahiplerinin sanal konferanslardan ve etkinliklerden daha fazla para kazanmasını sağlayacak oturum sonrası reklamlar için “pilot program” duyurusunu yaptılar.

Introducing OnZoom: A Marketplace for Immersive Experiences - Zoom Blog

Neden Önemsemeliyiz?

Yılın çoğunda, “Zoom Etkinlikler” platformu, pandemi sürecinde sanal iletişimde lider olan Zoom’un dünya yeniden “açıldığında” demode (geçici) kalmaması için pivot özelliği taşıyordu.

Delta ve Omicron varyantlarının yayılmakta olduğu 2021 yılının sonuna kadar, sanal ve “her zaman erişilebilir” uzaktan erişim deneyimleri, her etkinlik pazarlamacısının araç setinin kalıcı bir parçası gibi görünüyor.

Liminal’in satın alınması ile, sanal etkinliklerde daha iyi üretim değeri elde edilmesine yardımcı olmanın yanı sıra, bunları üretirken uzaktaki personelin iş akışına da yardımcı oluyor.

zeynepkunter@techdergi.net

Yazarın Profili
İlginizi Çekebilir

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir