HAFTA SONU  KİTABINI OKUYUP  İZLEYEBİLECEĞİNİZ FİLMLER
  1. Ana Sayfa
  2. Genel

HAFTA SONU KİTABINI OKUYUP İZLEYEBİLECEĞİNİZ FİLMLER

Hafta sonu geldiğinde ayaklarınızı uzatıp izleyebileceğiniz kitabı olan 5 kategoriden 10 film.

Romantik Filmler.

Senden önce ben.

Jojo Moyes tarafından 2013 yılında yayınlanan kitap serisi 2 kitaptan oluşuyor. Filmi izleyenler tarafından çok sevilen kitabın filmi hakkında daha fazla bilgi almak için tık tık.

Anna Karenina.

Tolstoy tarafından yazılan dev eser, kitabının tadını vermese de filmi de romantizm serisi denince akla gelen ilklerden birisi. Film hakkında bilgiler için tık tık!

Bilim-Kurgu Filmleri.

Marslı

Andy Weir tarafından 2014 yılında en iyi bilim kurgu kitabı seçilen marslı, bu kategoriye ilgisi olanların aklına gelecek ilk seçenek. Hâlâ izlemediyseniz ve bir fikir edinmek istiyorsanız tık tık.

Yıldız Gemisi Askerleri.

Robert A. Heinlein tarafından yazılan kitap İthaki yayınevinin bilim kurgu klasikleri arasında. Spoiler vermek istemediğimiz için araştırmayı bu konuda size bırakıyoruz. Film hakkında bilgi edinmek için tık tık.

Polisiye filmleri.

Baba.

Sinema dünyasında The Godfather olarak da bildiğimiz Mario Puzo’nun kaleminden çıkan Baba, birçoğumuzun izlediği, izlemediyse de duyduğu bir eser. İzlemediyseniz ya da üzerinden çok vakit geçtiyse de film’e ulaşmak için tık tık.

Davinci’nin Şifresi.

Herkesin çok severek okuduğu Dan Brown’un mükemmel eserlerinden biri olan Davinci’nin Şifresi, Kitabının popülaritesini filmde de yakalamış durumda. Filme erişmek için tık tık.

Korku-Gerilim filmleri.

Yeşil Yol.

Mükemmel bir korku gerilim yazarı olan Stephan King’in kitabı olan Yeşil Yol, izleyenlerini her defasında ağlatıyor. Hem gerilmek hem de duygusal anlara tanıklık etmek için tık tık.

Hayvan Mezarlığı.

Stephan King’in bütün korku filmlerini ve kitabını öneriyoruz ancak en iyilerinden biri olan Hayvan Mezarlığı, hem gerilim hem iğrenme hem de korkma gibi bir sürü duyguyu bir arada barındırıyor. Korkuyu iliklerinizde hissetmek için tık tık.

Duygusal-Hüzünlü filmler.

Çizgili Pijamalı Çocuk.

John Boyne tarafından rekor olarak 2 buçuk günde yazılan eser karakterinin küçük bir çocuk olması ile birlikte izleyenlerin ağlamaktan peçetelerini bitirebileceği bir film. Hüzünlü bir akşam geçirmek isteyenleri buraya alalım.

Fareler ve İnsanlar.

John Steinbeck tarafından kaleme alınmış eser, izleyenlerini hem ağlatıp hem de izleyenlerini etkisi altına almaya çok müsait. Size önerim önce eseri okumanız. Filme erişmek için tık tık.

Yazar Hakkında

Yorum Yap