YouTube’da büyük değişim!
  1. Anasayfa
  2. Sosyal Medya
Trendlerdeki Yazı

YouTube’da büyük değişim!

YouTube video oynatma arayüzü değişiyor. YouTube, yaptığı paylaşımda yeni değişimin şu an için test aşamasında olduğunu belirtti. Test aşamasındaki yeni arayüzü yalnızca bazı Premium aboneler sınırlı bir süre ile deneyimleyebiliyor. Özellikle mobil tarafta etkili olacak olan güncellemenin gelecekte kullanıma sunulması bekleniyor.

YouTube, Netflix benzeri arayüz getiriyor

Bazı YouTube Premium aboneleri yeni sistemi deneyimlemek ile ilgili mesaj aldı. Yapılan paylaşıma göre, yeni özelliği deneyimlemek isteyen kişiler, kısıtlı bir süre için test etme şansı elde edebiliyorlar.

Hem uygulama ve mobil tarafı hem de tarayıcıyı etkileyen bu değişim ile, video ilerletilirken kırmızı çubuğu ilerletmek yerine yukarı çektiğimizde artık Netflix’te olduğu gibi küçük resimler abonelerin karşısına çıkacak.

Yapılacak olan yenilik ile izlenen videoyu süre olarak değil, kareler halinde videoyu görerek istediğimiz ana ulaşabileceğiz. Yenilik ile ilgili YouTube, “Test aşamasındaki yeni özellikleri deneyin. Premium üyeleri, sınırlı bir süre için üzerinde çalıştığımız yeni özellikleri deneyebilir. Sizlere daha iyi bir YouTube deneyimi sunabilmemiz için geri bildirimlerinizi bizimle paylaşın” açıklamasında bulundu.

Diğer haberlerimize buradan ulaşabilirsiniz!

Instagram video gönderileri artık reels olarak paylaşılacak

Günlük güncel haberleri takip ediyor ve sizinle paylaşıyorum.

Yazarın Profili
Paylaş
İlginizi Çekebilir

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir