Apple Watch Series 8’in ateşiniz olup olmadığını tespit edebileceği bildiriliyor
  1. Anasayfa
  2. Donanım

Apple Watch Series 8’in ateşiniz olup olmadığını tespit edebileceği bildiriliyor

Daha sonra bir termometre kullanmanızı veya bir doktora görünmenizi önerebilir.

Bloomberg’den Mark Gurman’ın bir raporuna göre, yaklaşmakta olan Apple Watch Series 8’in ateşinizin olup olmadığını anlayabilen bir vücut ısısı sensörü ile geleceği bildiriliyor. Gurman, size tam bir ölçüm vermek yerine, saatin vücut sıcaklığındaki bir artışı tespit edebilmesi gerektiğine inanıyor ve ardından sizi bir doktorla konuşmaya veya bir termometre kullanmaya teşvik ediyor.

Gurman, vücut ısısı sensörünün hala dahili testleri geçmesi gerektiğini ve eğer geçerse, Apple’ın bu özelliği Watch Series 8’e ve ekstrem spor sporcuları için söylentili “sağlam” akıllı saate dahil etmesinin beklendiğini söylüyor. Yaklaşan giriş seviyesi Apple Watch SE muhtemelen sensöre sahip olmayacak.

Yeni bir vücut ısısı sensörünün söylentileri bir yılı aşkın bir süredir ortalıkta dolaşıyor. Gurman ilk olarak Haziran 2021’de olasılığa dikkat çekti ve daha sonra bu yılın Ocak ayında tahmininden geri adım attı. Daha sonra Nisan ayında rotayı bir kez daha tersine çevirdi ve vücut ısısı sensörünün “bu yıl kadar erken” olmasını bekleyebileceğimizi belirtti. Tedarik zinciri analisti Ming-Chi Kuo da sensörün bu yıl içinde piyasaya çıkacağına inanıyor.

Apple Watch Series 8'in ateşiniz olup olmadığını tespit edebileceği bildiriliyor

Gurman ve Wall Street Journal’dan önceki raporlar, vücut ısısı sensörünün doğurganlığı izlemek için de kullanılabileceğini gösteriyor — vücut sıcaklığındaki değişimler, birinin ne zaman hamile kalma ihtimalinin daha yüksek olduğunu belirlemesine veya ne zaman olacağını tahmin etmesine yardımcı olabilir. Gurman, en son raporunda yalnızca ateş tespitinden bahsetti, bu nedenle Apple’ın döngü izleme yeteneklerini nasıl (veya nasıl) eklemeyi planladığı hala belli değil.

Vücut ısısı sensörünün yanı sıra Gurman, Apple Watch’un donanımında yapılacak diğer değişikliklerin “muhtemelen küçük olacağını” söylüyor ve ayrıca üst seviye modellerde daha iyi bir ekran olasılığına işaret ediyor. Gurman geçen hafta, Seri 8 işlemcinin önceki S7 ve S6 yongaları ile aynı performans düzeyine sahip olacağını tahmin etmişti – muhtemelen 2023’e kadar bir yükseltme görmeyeceğiz. Gelecek diğer cihazlarda sağlık izleme özellikleri açısından, Gurman diyor ki: Fitness odaklı olduğu söylenen yeni AirPods Pro modeli, muhtemelen bu yıl sıcaklık veya kalp atış hızı tespiti ile gelmeyecek.

Meta, dijital cüzdanı Novi’yi kapatıyor

İlginizi Çekebilir

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir