YouTube, Shorts Videoları İçin Reklam Test Etmeye Başladı!
  1. Anasayfa
  2. Genel
Trendlerdeki Yazı

YouTube, Shorts Videoları İçin Reklam Test Etmeye Başladı!

Çevrimiçi video paylaşım ve sosyal medya platformu YouTube, yeni bir özelliği test ediyor. YouTube Shorts, 2020 yılında sosyal medya uygulaması olan TikTok’a rakip olarak kullanıcılarının karşısına çıktı. Kullanıcılar YouTube Shorts videolarını çok sevdi ve geniş kitlelerce kullanılmaya başladı. Şimdi ise ortaya çıkan bilgilere göre Google, bu başarının ardından YouTube Shorts videolarına reklam eklemeye hazırlanıyor.

Popüler sosyal medya uygulaması TikTok’a rakip olarak piyasaya sürülen YouTube Shorts kullanımı son bir yıl içinde dört kat arttı. Google, günlük toplam olarak 30 milyardan fazla görüntülenme almaya başlayan YouTube Shorts videolarına da reklam ekleyecek.

YouTube, Shorts Videoları İçin Reklam Test Etmeye Başladı!

Bir Google yetkilisi YouTube Shorts videolarına reklam getirmenin henüz ilk aşamalarında oldukları halde geri bildirimlerin iyi sonuç verdiğini söylerken, Google CEO’su Sundar Pichai, “Ürünlerle her zaman yaptığımız gibi, önce harika bir kullanıcı deneyimi oluşturmaya odaklanıyoruz ve zaman içinde para kazanmayı oluşturmaya çalışacağız” açıklamasını yaptı.

Pichai, YouTube TV abonelik hizmetinin de önemli bir başarı elde etmeye başladığını belirtti. Kullanıcıların YouTube TV’de günlük olarak toplamda 700 milyon saatten fazla içerik tükettiklerini açıkladı. Sundar Pichai, bu büyümenin ardından da kullanıcıların yorum yapması ve içerik paylaşması için telefonlara da entegre edilecek yeni özellikler sunacaklarını söyledi.

Twitter’da Düzenleme Tuşunun Ayrıntıları Belli Oldu

Günlük güncel haberleri takip ediyor ve sizinle paylaşıyorum.

Yazarın Profili
İlginizi Çekebilir

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir