Samsung Yine Yok Böyle Bir Tasarım Dedirtecek!
  1. Anasayfa
  2. Genel

Samsung Yine Yok Böyle Bir Tasarım Dedirtecek!

Her gün farklı teknoloji aletlerinin nasıl farklı tasarımlar ürettiğine şahit oluyoruz. Özellikle akıllı telefon tarafında geleneksel tasarım hakim olurken, katlanabilir cep telefonları daha yaygın hale geliyor. Örneğin Samsung ve Huawei, bir dizi farklı katlanabilir akıllı telefon modeli piyasaya sürdü. Keşfedeceğimiz gibi, sadece cep telefonları değil, dizüstü bilgisayarlar bile katlanabilir yapılara sahiptir. Samsung geçtiğimiz günlerde bir patent yayınladı. Patent görsellerine ilk baktığımızda akıllı telefonlarda gördüğümüz katlanır yapının dizüstü bilgisayarlarda da bulunacağını fark ediyoruz.

Asus Zenbook 17’nin Fold modeli geçtiğimiz günlerde katlanabilir dizüstü bilgisayar pazarında görücüye çıktı. Ancak yeni modelin halk tarafından pek benimsenmediği de vurgulayalım. Çünkü, kullanıcıların katlanabilir ekranları faydalı bir teknoloji olarak algılamasına rağmen, katlanabilir teknoloji henüz yeni olduğu için yüksek fiyatlar ile piyasaya sunuluyor.

Samsung Yine Yok Böyle Bir Tasarım Dedirtecek!
Samsung yeni dizüstü modelin şeması

Sonuç olarak, katlanabilir ekrana sahip herhangi bir teknoloji ürünü, piyasadaki rakiplerinden daha pahalıya mal oluyor. Sonuç olarak Asus’un Zenbook 17 Fold modelinde sunduğu özelliklerin fiyatına göre kullanıcıları memnun etmediğini söyleyebiliriz. Müşteri tepkilerine rağmen Samsung, farklı bir katlanır ekranlı dizüstü bilgisayar tasarımı ile karşımıza çıkabilir. 

Samsung’un yeni tasarımı ile Asus’un arasındaki en bariz fark klavye tarafının da katlanabiliyor olması. Kullanıcılar bu tasarım sayesinde klavyeyi kolayca çalıştırabilir hem ekran hem de klavye katlanabilir. İki kez katlanabilen dizüstü bilgisayar varyantının en önemli avantajı, önemli ölçüde daha küçük olmasıdır. Samsung, küçük ekranlı bir model gibi görünüyorsa, cebe sığabilecek bir dizüstü bilgisayar üretebilir.

Katlanabilir bilgisayarın en önemli yönü diyebileceğimiz ekran tarafında önemli ilerlemeler kaydeden işletme, büyük ihtimalle bu yıl sunduğu esnek OLED panel teknolojisini kullanacak.

3 Boyutlu Yazıcı İle Bükülebilir OLED Ekran Üretildi

İlginizi Çekebilir

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir