YouTube, Rus Kanalların Reklam Gelirlerini Kapattı
  1. Anasayfa
  2. Genel
Trendlerdeki Yazı

YouTube, Rus Kanalların Reklam Gelirlerini Kapattı

Rusya ve Ukrayna arasındaki gerilim dünyayı etkilemeye devam ediyor. Ülkeler Rusya’ya karşı tepkilerini ambargo ile gösteriyor.

Sosyal medya uygulaması Twitter’ın Rusya’dan hesap açılmasına engel olmasına ek olarak bir hamle de YouTube’dan geldi. YouTube, aralarında Rusya devlet televizyonunun da olduğu pek çok kanalın para kazanma özelliğini kapattı.

Şirket konuyla ilgili “Ukrayna’daki olağanüstü koşullar ışığında, bazı Rus kanallarının YouTube’daki para kazanma özelliğini duraklatıyoruz” açıklamasını yaptı. YouTube’un bahsettiğini kanallar arasında ülkenin en büyük televizyon kanallarından biri olan Russia Today’da var.

Henüz yasağın hangi kanalları kapsayacağı bilinmiyor. Kişisel YouTube kanallarının bu durumdan etkilenmesi şu an beklenmezken, ambargo koşulları gereği ileride durum değişebilir. Tek engel reklam olmayacak. Söz konusu kanalların izlenmeleri de düşecek.

YouTube sözcüsü Farshad Shadloo, etkilenen kanallardan gelen videoların da önerilerde daha az görüneceğini söyledi. RT ve diğer bazı YouTube kanalların “hükümetin talebi” nedeniyle Ukrayna’da artık erişilebilir olmayacağının da açıklamasını yaptı.

Günlük güncel haberleri takip ediyor ve sizinle paylaşıyorum.

Yazarın Profili
Paylaş
İlginizi Çekebilir

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir