BNB Binance Coin 2022’de Ethereum’u Geçebilir
  1. Anasayfa
  2. Genel

BNB Binance Coin 2022’de Ethereum’u Geçebilir

Global borsa endeksi S&P 500, tüm zamanların en yüksek seviyesine yakın işlem görüyor, ancak kripto para yatırımcıları tarafından BNB olarak bilinen Binance Coin, BTC fiyatlarındaki ani düşüş nedeniyle son 30 günde yaklaşık% 16 düştü. Düşüşten sonra bile, BNB fiyatı geçtiğimiz 354 güne göre %1000 arttı. Sadece bir yıl önce piyasaya sürülen kripto para dünyanın en büyük kripto borsası Binance’in Akıllı Zinciri Ethereum Sanal Makinesi ile de uyumlu. Binance geçtiğimiz günlerde Binance Coin ile ilgili, mevcut üç aylık yanma mekanizmalarının yerini alacak yeni bir Otomatik Yanma protokolünün uygulanmasını içeren büyük bir açıklama yaptı.

BNB Binance Coin

2021’de merkezi olmayan bir kripto takas borsası olan Pancakeswap, tüm Ethereum ağından daha fazla BSC işleminden sorumluydu. 2021’de Pancakeswap V2 takasında en çok satın alınan jetonlardan bazıları EverGrow (EGC) ve Radio Caca (RACA) olarak açıklandı.

Evergrow gibi yeni jetonlar, yalnızca Binance zinciri için günlük yüzbinlerce işlem üretmekten sorumludur. EverGrow, EGC token’larındaki her alım/satım/transfer işleminden elde edilen Binance USD sahiplerini ödüllendiren ilk hiperdeflasyonist tokendir. EverGrow sözleşmeleri, her işlemin %8’ini sahipleri arasında dağıtır. Evergrow geçtiğimiz 12 hafta içinde sadece Binance zincirine 118 Bin + cüzdan eklediklerini ve 30 Milyon dolardan fazla BUSD ödülü dağıttıklarını duyurdu.

Binance zinciri işlem ücreti, Ethereum zincirine kıyasla çok daha düşük olsa da, yine de milyonlarca dolar değerinde BNB’nin likidite havuzlarına kilitlenmesi ve likidite ücretleriyle ödenmesi anlamına geliyor. Evergrow gibi ödüle dayalı belirteçler, temettü ödeyen hisse senetlerinin veya bahis havuzlarının geleceği olarak kabul ediliyor çünkü sahipler arasında dağıtılacak ödüller, her gün yeni belirteçler basılarak dolaşımdaki arzı şişirmek yerine günlük işlem hacminden üretiliyor. Coingecko’ya göre, bu kripto piyasaya sürüldüğünden bu yana %189‘dan daha fazla değer kazandı. Egc’nin başarı öyküsü, Binance zincirinde piyasaya sürülecek yüzlerce yeni BEP20 tokenına ilham kaynağı oldu ve günlük işlem hacmine milyonlarca dolar katkıda bulundu. EverGrow nispeten yeni bir para birimidir, ancak bu para birimi, kazan-kazan oyunları, NFT borç verme platformu ve Satın Alma/satma pazarı, içerik abonelik platformları vb. dahil olmak üzere kullanım alanlarını henüz başlatmadığı için geleceği parlak görünüyor.

Bunun gibi erken aşamadaki projeler başarıya devam ederse, BNB ve BSC yakında blok zincirinde günlük olarak gerçekleştirilen toplam işlem hacminde Ethereum zincirini geçebilir. Şu anda, Binance zincirindeki her blok yaklaşık 3 saniye içinde onaylanmaktadır. Ayrıca son 24 saat içinde bu zincirde 7 milyondan fazla işlem gerçekleştirildi. Bu da BNB için kısa vadeli tahmin yükseliş eğilimi gösteriyor.

Binance Coin and Others

Binance Coin için Teknik Analiz Ne Diyor?

Teknik göstergelere göre, BNB için son 20 günlük EMA çizgisi düzdür ve RSI indikatörü orta noktanın hemen üzerindedir, bu grafik de boğalar ve ayılar arasında bir denge durumu olduğunu göstermektedir. Binance Coin BNB fiyatı önce $570 veya $575 seviyesine yükselebilir ve ardından $620 seviyesine yükselebilir. BNB için 500$ bandında güçlü teknik destek var. Eğer fiyat 575$‘ın üzerine çıkarsa, BNB önce 617$‘a yükselebilir ve daha sonra 668$‘dan 690$‘a yükselebilir, bu da BNB fiyatının bu yıl elde ettiği önemli kazançlar için düzeltmenin bitebileceği anlamına gelir.

“Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, aracı kurumlar, portföy yönetim şirketleri, mevduat kabul etmeyen bankalar ile müşteri arasında imzalanacak yatırım danışmanlığı sözleşmesi çerçevesinde sunulmaktadır. Burada yer alan yorum ve tavsiyeler, yorum ve tavsiyede bulunanların kişisel görüşlerine dayanmaktadır. Bu görüşler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.”

Diğer haberlerimize buradan ulaşabilirsiniz!

5 yaşında bilgisayarla tanışmış, teknoloji, oyun ve müziğe yoğun ilgi duyan; her şeyden bir parça kapmış kimse.

Yazarın Profili
Paylaş

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir