İşte Intel’in 5.5 GHz Hızındaki Yeni Nesil İşlemcisi: Intel Alder Lake KS
  1. Anasayfa
  2. Donanım

İşte Intel’in 5.5 GHz Hızındaki Yeni Nesil İşlemcisi: Intel Alder Lake KS

CES 2022 fuarı hızla devam ederken, Intel yeni nesil işlemcilerini duyurmaya başladı.

Intel şirketi, şu günlerde CES 2022 fuarında yeni nesil Alder Lake serisi işlemcilerini tanıtıyor. Ayrıca şirket, 2022 yılının ikinci çeyreğine de yeni nesil işlemci modellerini hazırlıyor. Masaüstü bilgisayar bileşeni olarak çıkacak olan Alder Lake KS serisi müthiş bir hız değeri ile gelecek. Bu işlemci modelinin masaüstü sistemlerde büyük performans oluşturması bekleniyor.

Alder Lake KS Ne Vaat Ediyor?

Intel Alder Lake KS serisi, masaüstü sistemlere uygun olarak çıkıyor. Bu bağlamda çarpan kilidi açık ve farklı bütçelere hitap eden hız aşırtmalı işlemcilerden oluşuyor. 2022’nin ilk çeyreğinde ise şirket, Alder Lake KS isimli yeni nesil işlemcilerini piyasaya sürmeyi amaçlıyor.

Intel Alder Lake KS

Intel şirketinin CES 2022 fuarında yaptığı sunumda Alder Lake KS işlemcilerin tek çekirdek üzerinde 5.5GHz seviyelerini yakalayacağını belirtiliyor. Ancak bu hız seviyeleri yalnızca turbo hızlarda mümkün oluyor ve sadece belirli anlarda ulaşılıyor. 

Öte yandan, işlemci; sıradan bir kullanıcının kullanımında ise tüm çekirdeklerin 5GHz değerini yakalayacağı ifade ediliyor. Yüksek hız seviyeleri tasarım yapma, yazılım geliştirme veya render alma gibi yüklerde de faydalı olacak. Ayrıca video oyun severler için bu seviyeler cihaz performansını da olumlu etkileyecek kullanıcıları memnun edecektir. 

Diğer haberlerimize buradan ulaşabilirsiniz!

5 yaşında bilgisayarla tanışmış, teknoloji, oyun ve müziğe yoğun ilgi duyan; her şeyden bir parça kapmış kimse.

Yazarın Profili
İlginizi Çekebilir

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir