Vodafone Türkiye ilk çeyrek sonuçlarını açıkladı
  1. Anasayfa
  2. Genel

Vodafone Türkiye ilk çeyrek sonuçlarını açıkladı

Vodafone Türkiye, 2022-2023 mali yılına ait ilk çeyrek ( Nisan- Haziran 2022) sonuçlarını açıkladı. Vodafone Türkiye, bu dönemde 5.3 milyar TL servis geliri elde etti. Şirketin mobil abone sayısı ise 24.8 milyonu aşarken, makineler arası iletişim de dahil toplam mobil abone sayısı 27.8 milyona ulaştı. Faturalı abone sayısı ise 17.2 milyona yükseldi.

Vodafone Türkiye CEO’su Engin Aksoy, 2022-2023 mali yılı birinci çeyrek sonuçları için şu açıklamayı yaptı:

Makro koşulların global ölçekte zorlaştığı bir dönemde, Türkiye’ye yatırımlarımızı artırarak devam ettiriyoruz. Mali yılımızın ilk çeyreğinde servis gelirlerimiz 5.3 milyar TL olarak gerçekleşti. Sektörümüz, yeni teknolojilerin güçlü altyapılarla buluşmasını sağlayarak gerek bireysel tüketiciler, gerek farklı sektörlerdeki kurumlar için yüksek katma değer yaratılmasına imkan veriyor.

Dijital ekosistemdeki bu değişimin bir parçası olmaktan ve altyapı yatırımlarımızla dijitalleşmeyi herkes için erişilebilir kılmaktan mutluluk duyuyoruz. 2030 yılına kadar tüm sektörler, devlet kurumları ve vatandaşlar dahil olmak üzere toplumun tüm bileşenlerini yeni nesil teknolojiler ile buluşturmak ve tamamen dijitalleşmiş bir ülke olmak için gerekli adımları atmamız önem taşıyor. Bir yandan da Türkiye Vodafone Vakfı çatısı altında sosyal yatırımlarımızı aralıksız sürdürüyoruz.

‘İyilik için teknoloji’ vizyonumuz çerçevesinde bugüne kadar reel değeri 104,3 milyon TL olan 16 projeye destek olduk. Bu projelerle, 4,2 milyon kişiye eriştik. Vodafone olarak, ülkemizi dijitalleşme liginde hak ettiği yere getirmek için paydaşlarımızla beraber var gücümüzle çalışmaya devam edeceğiz.”

Vodafone Türkiye, dijital servisler alanında da büyümesini sürdürdü. Vodafone Yanımda mobil uygulaması üzerinden hayata geçirilen Her Şey Yanımda online alışveriş platformunda Süpermarket Yanımda satışları dahil toplam satışlar 1,7 milyonu geçti.

Diğer haberlerimize buradan ulaşabilirsiniz!

Twitter, beklenen bir özelliği getiriyor

Günlük güncel haberleri takip ediyor ve sizinle paylaşıyorum.

Yazarın Profili
Paylaş

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir