Pixel 6A, daha iyi bir Magic Eraser ile birlikte geliyor
  1. Anasayfa
  2. Mobil

Pixel 6A, daha iyi bir Magic Eraser ile birlikte geliyor

Ayrıca 28 Temmuz'da Pixel 6 ve 6 Pro'ya geliyor

Google’ın akıllı Sihirli Silgi aracı, Pixel 6 ve 6 Pro’da piyasaya sürüldü. Fotoğraflarınızın arka planında olmasını istemediğiniz kişileri veya nesneleri kaldırmak için tasarlanmış bir düzenleme özelliğidir. Kullanımının son derece basit olduğu düşünüldüğünde, sonuçlar iyi, ancak Adobe’yi yakın zamanda kesinlikle devre dışı bırakmıyor. Ancak Pixel 6A ile – ve yakında 6 ve 6 Pro’ya gelecek – Google, standart silme aracından çok daha fazla sevdiğim yeni bir Sihirli Silgi işlevi ekledi: Kamuflaj. Kullanımı da bir o kadar kolay ve sonuçlar çok daha tutarlı.

Magic Eraser, Photoshop’un içeriğe duyarlı dolgusu gibi çalışır. Bir seçim yaparsınız, ardından istenmeyen konuyu kaldırmak ve alanı doldurmak için çevredeki görüntüden gelen bilgileri kullanır. Belirli konularda, özellikle de görüntünüzdeki diğer nesnelerden izole edilmişlerse, oldukça iyi çalışır. Bugünlerde çoğu fotoğrafın (nispeten) küçük ekranlarda görüntülendiği göz önüne alındığında, sonuçlar başarılı görünüyor. Ancak kaldırmak istediğiniz nesne görüntünün diğer öğeleriyle çakışırsa, son görüntü o kadar iyi görünmez. Sistemin geride kalan boşluğu nasıl dolduracağına dair iyi bir tahminde bulunması daha zordur ve daha da büyük bir dikkat dağıtıcı olan tuhaf görünümlü eserler yaratabilir.

Pixel 6A, daha iyi bir Magic Eraser ile birlikte geliyor
Pixel 6A, daha iyi bir Magic Eraser ile birlikte geliyor

İşte bu noktada Kamuflaj harika bir seçenektir. Araç, istenmeyen nesneyi tamamen kaldırmaya çalışmak yerine, onu daha az rahatsız edici hale getirmek için desatüre eder. Örneğin, nesnenizin arkasında parlak mor bir bebek arabası için mükemmeldir. Sihirli Silgiyi kullanmak, onu klonlamaya çalışırken bir karışıklık yaratacaktır, ancak Kamuflaj onu daha az dikkat dağıtmak için yeterince yapacaktır.

Genelde Sihirli Silgi’nin var olmasının aynı nedeni ile portre modunda çekim yaparım: dikkati özneme çekmek ve arka plandaki şeyleri vurgulamak için. Ancak özellikle portre modunda çekim yaparken, dikkat dağınıklığını kısmen azaltmak için zaten bulanık olduğundan, arka planda olan bir şeyi tamamen kaldırmak istemiyorum. Ayrıca, fotoğrafıma bağlam ekleyen bir şey olabilir. Parlak renkli bir nesnenin öznemin arkasındaki doygunluğu gidermek, bu bağlamı kaybetmeden veya başka dikkat dağıtıcı eserler ortaya çıkarmadan dikkatimi istediğim yerde tutmaya yardımcı olur.

Pixel 6A, daha iyi bir Magic Eraser ile birlikte geliyor
Pixel 6A, daha iyi bir Magic Eraser ile birlikte geliyor

Google sözcüsü Matt Flegal, Pixel 6 ve 6 Pro’nun Kamuflaj aracını 28 Temmuz’da, Pixel 6A’nın satışa çıktığı gün alacağını söyledi.

Marvel, Spider-Man: Freshman Year ve daha da fazla X-Men ’97 ile animasyona katılıyor

Çevirmen

Yazarın Profili
Paylaş

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir