Yerli Otomobil Modeline İlk Tahminler Gelmeye Başladı!
  1. Anasayfa
  2. Genel

Yerli Otomobil Modeline İlk Tahminler Gelmeye Başladı!

27 Aralık günü tanıtılacak olan yerli otomobil ile ilgili ilk model tahminleri de çıkmaya başladı.

Türkiye’nin Otomobili Girişim Grubu (TOGG) ve Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank’a göre yerli otomobil modeli 27 Aralık Cuma günü çıkıyor. Otomobilin tanıtımının yaklaştığı şu günlerde ise tahmin fotoğraflar da çıkmaya başladı.

yerli otomobil

Yeni Yerli Otomobil İle İlgili İlk Tahminler!

Gebze’de tanıtılacak olan yerli otomobil ile ilgili Sayın Varank sosyal medya üzerinden, üzeri kapalı araçlarla birlikte fotoğraf paylaşımında bulunmuştu. Üzeri kaplı aracın SUV tarzında olacağı da görünüyor.

Tasarımını, Ferrari markasının tasarımcılarına yaptırdığımız yerli otomobil ile ilgili “tasarım konsept” iddiaları da gündeme geldi. Yeni çıkarılacak otomobilin, Vietnam menşeli VinFast şirketinin çok yakında çıkaracağı K350 konsept modeli aracıyla benzer olacağı bu iddiaların başında geliyor. Paylaşılan fotoğraflarda gördüğümüz üzere K350 modelinin, yerli araç modeline göre farkı sadece sis farı ve panjur olacak. Ancak bu iddialarla ilgili resmi bir açıklama henüz gelmedi.

yerli araç

Yeni otomobil, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank’ın dediğine göre 27 Aralık‘ta halka sunulacak. Sayın Varank, “Türkiye’nin Otomobili Girişim Grubu, aralık ayında ön gösterim araçlarını kamuoyuna tanıtacak” şeklinde açıklamalarda bulundu. Araç 27 Aralık günü Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın da katılımı ile tanıtılacak. Varank aynı zamanda, “bu proje elektrikli, otonom ve bağlantılı araç teknolojilerinin temelden dönüştürdüğü otomotiv endüstrisinde ülkemize bir fırsat penceresi sunacak” da dedi. Yerli otomobilin 2020 yılında satışa çıkması bekleniyor.

Diğer haberlerimize hızlı ulaşmak için bizi takip edebilirsiniz!

vinfest suv

5 yaşında bilgisayarla tanışmış, teknoloji, oyun ve müziğe yoğun ilgi duyan; her şeyden bir parça kapmış kimse.

Yazarın Profili
Paylaş
İlginizi Çekebilir

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir