Google Lens artık Google Arama sayfasında
  1. Anasayfa
  2. Genel

Google Lens artık Google Arama sayfasında

Amerikan teknoloji devi Google, Lens görsel arama seçeneğinin doğrudan erişimini ana sayfasına ekledi.

Amerikan teknoloji devi Google, Lens görsel arama seçeneğinin doğrudan erişimini ana sayfasına ekledi.

Google tarafından geliştirilen, Lens görüntü tanıma teknolojisini bir süredir Google Fotoğraflar ve Chrome dahil olmak üzere birçok google uygulamasında entegre olarak kullanılıyor, ancak şimdi mühendisler, ünlü arama çubuğunun ana sayfasına bir Lens düğmesi ekledi. Chrome uygulamasında görsellere basılı tutulduğunda “Google Lens ile ara” seçeneği ile kullanılabilen özellik artık kullanıcıların işini oldukça kolaylaştırıyor.

Google mühendislik başkan yardımcısı Rajan Patel, bir tweet’te ”her zaman sorabileceğiniz soru türlerini genişletmek ve onlara nasıl cevap verdiğimizi geliştirmek için çalışıyoruz” dedi.

“Artık masaüstünüzden kolayca görsel sorular sorabilirsiniz” diye ekledi.

google lens

Lens simgesi, Google’ın ikonik renklerinde küçük bir kameradır. Artık onu ana sayfada görebilirsiniz, yapmanız gereken analiz edilmesini istediğiniz resmi yüklemek, bu adımın ardından Google’ın gelişmiş algoritması sayesinde ilgili sayfalara yönlendiriliyor olacaksınız.

Google Görseller, bir süredir benzer görünen resimleri aramanıza izin veriyor, ancak Lens bunun çok ötesine geçiyor; ayrıca size resimde ne olduğu hakkında bilgi vermeye de çalışıyor. Bir ürünün resmini taradığınızda, alışveriş sonuçlarıyla karşılaşacaksınız veya bir bitki veya hayvanın fotoğrafını yüklerseniz, Google çapraz referans için devasa veritabanından yararlanarak onu tanımlamaya yardımcı oluyor.

Google Lens artık Google Arama sayfasında

Ayrıca birkaç yerleşik özellik daha var. Metin içeren bir resmi tararsanız, onu kopyalayabilir ve hatta çevirebilirsiniz. Ve bir QR kodunu tararsanız, size bunun hakkında bilgi verecektir. Google ayrıca, nereden geldiğini bulmak için tersten görsel arama yapmanız için bir bağlantı da veriyor.

Yine, bu özelliklerin hiçbiri, Lens’i Android ve iOS’ta kullananlar için sürpriz olmayacak ve hatta bazıları macOS gibi masaüstü işletim sistemlerinde yerleşik olarak bulunuyor. Ancak bu özelliklere sahip olmayan sistemleri kullananlar için, Lens’in erişimi kolay bir sürümü, görüntüler için çok kullanışlı bir çoklu araç haline gelebilir.

https://www.techdergi.net/bilgi/platformlara-reklamsiz-dizi-izlemek-icin-uye-oluyora/

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir