Türkiye’nin En Büyük Oyun Fuarı Başladı: Gaming İstanbul!
  1. Anasayfa
  2. Genel

Türkiye’nin En Büyük Oyun Fuarı Başladı: Gaming İstanbul!

Oyunseverlerin dört gözle çektiği oyun fuarı Gaming İstanbul kapılarını açtı. Türkiye’nin en büyük ve en kapsamlı oyun fuarı olma ünvanını taşıyan Gaming İstanbul bu yıl da 31 Ocak itibariyle başladı. Yenikapı Gösteri Merkezi’nde kapılarını oyunseverlere açan fuar birçok markaya ev sahipliği yapıyor. Aynı zamanda Gaming İstanbul, ülkemizin Twitch yayıncılarını ve YouTube içerik üreticilerini de takipçileri ve hayranlarıyla buluşturuyor.

Türkiye'nin En Büyük Oyun Fuarı Başladı: Gaming İstanbul!
Gist 1

Gaming İstanbul’a İlgi Yoğun

Türkiye’nin ve dünyanın önde gelen birçok teknoloji ve oyun markası da fuarda stand açmış durumda. Yerli yapımcılardan TaleWords firmasının çok beklenen oyunu Mount and Blade II: Bannerlord da oyuncular ile buluşuyor. Yerli ve yabancı Indie oyun yapımcılarına da fuar içinde büyük yer ayrılmış. Logitech, Redbull Gaming, HP Omen, Migros, Tosla, Monster ve Maximum Gaming gibi bazı markaların da alanda standları bulunuyor.

Geçen yıl FRPNet’in sponsor olduğu ‘boardgame’i bu yıl Osmangazi Üniversitesi üstlenmiş.

Oyun karakterlerini canlandıran Cosplay yarışmalarının yanı sıra birçok LoL ve PUBG turnuvası da düzenleniyor. Ana sahne sponsoru olan Monster’la birlikte, yayın platformu olan NimoTV’de oyuncularla buluşuyor.

Etkinlik, 2 Şubat’a kadar oyun severler ile Yenikapı Gösteri Merkezi’nde buluşacak.

Daha fazlası için takip etmeyi unutmayın.

Paylaş

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir