Fire TV İsimli Akıllı TV’ler Amazon Tarafından Tanıtıldı
  1. Anasayfa
  2. Genel

Fire TV İsimli Akıllı TV’ler Amazon Tarafından Tanıtıldı

E-ticaret sektörünün dev ismi ve birçok sektörde de boy gösteren Amazon, kendi markasını taşıyan Fire TV cihazlarını tanıttı. 4 series ve Omni olarak iki seriye ayrılan televizyonların fiyat skalası ise 370 dolardan 1.100 dolara kadar değişiyor.

Amazon firması müşterilerine, kendi markasını taşıyan sekiz farklı akıllı televizyon modeli tanıttı. Amazon, müşterilerinin bütçesini ve kalitesini göz önünde tutuyor. Bu yüzden şirket, gelişmiş ve uygun fiyatlı olarak iki model başlığı kapsamında cihazlarını duyurdu.

fire tv 4 series

Uygun Fiyatlı Model Fire TV 4

Şirket, duyurduğu tüm Fire TV modellerini 4K çözünürlük ile getiriyor. Ayrıca 4 serisi için; HLG, HDR10 ve Dolby Digital Plus ses teknolojilerini destekleyen televizyonlarda Amazon Alexa sesli asistan entegresi de bulunuyor. Ek olarak bu serideki cihazlar kullanıcılara 43, 50 ve 55 inç olarak üç farklı versiyon halinde satılacak.

Gelişmiş Model Fire TV Omni

Omni serisi televizyonlar piyasaya; 43, 50, 55, 65 ve dev boyutlu 75 inç olarak sunulacak. Bu cihazların da ses teknolojilerini HLG, HDR10 ve Dolby Digital Plus sağlıyor. Ayrıca, Amazon’un 65 ve 75 inçlik televizyon modelleri daha ince çerçevelere ve Dolby Vision HDR teknolojisine sahip.

Gelişmiş model olan Omni serisini kumandaya gerek olmadan sesli komut ile kontrol etmek mümkün. Tüm bunlara ek olarak cihaza web kamerası bağlayarak Zoom görüşmesi yapmanız için bir özellik de mevcut.

fire tv omni

Alınan bir başka bilgiye göre şirket; ürettiği TV cihazlarına yıl sonuna kadar akıllı ev kontrol paneli eklemeyi düşünüyor. Ayrıca, Ekim ayında satışa çıkacak ürünlerin fiyat etiketi ise şu şekilde:

Amazon TV 4 Serisi:

  • 43 inç – 370 dolar
  • 50 inç – 470 dolar
  • 55 inç – 520 dolar

Amazon TV Omni Serisi:

  • 43 inç – 410 dolar
  • 50 inç – 510 dolar
  • 55 inç – 560 dolar
  • 65 inç – 830 dolar
  • 75 inç – 1.100 dolar

Diğer haberlerimize buradan ulaşabilirsiniz!

5 yaşında bilgisayarla tanışmış, teknoloji, oyun ve müziğe yoğun ilgi duyan; her şeyden bir parça kapmış kimse.

Yazarın Profili
Paylaş

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir