1. Anasayfa
  2. Genel

Tesla’nın Dünya genelinde dev olma yolundaki sorunları

Tesla’nın Dünya genelinde dev olma yolundaki sorunları

2003 yılında oluşturulan Tesla, Amerika Birleşik Devleti’nde, üretici firma tarafından yapılan en iyi elektrikli araç seçildi. Milyarder olan Elon Musk tarafından yönetilen şirket, S Model Sedan, X model SUV araç, mass-modelde olan 3 ve bunun gibi Y model SUV araç ile beklenmedik bir şekilde Blade Runner’dan ilham alınarak tasarlanan pickup model Cybertruck gibi araçları sayesinde teknolojik ve gelecekçi tasarım endüstrisinde olan bütün rakiplerini alt etti.

Tesla'nın Dünya genelinde dev olma yolundaki sorunları
Tesla Model S

Tesla şirketi ayrıca Birleşik Devlet’teki kurumlar ve halk arasındaki çatışma ve uyumsuzluk haricinde, liderliğe giden bu yolda bazı sorunlar ile karşılaştı. Bu sorunların nedenlerinden büyüğü firmanın alışılmadık şekilde çalışan mekanizma sistemi ve elektrikli oluşuyla iş gücü ve eleman kalitesi ve sıkıntısında sorunları zaman zaman hâlâ yaşıyor.

Peki Bu Sorunlardan Bazıları Neler?
Tesla, otopilot sürücüye yardım sistemi hakkında federal soruşturmaların yanıtlarını gizli tutuyor. Geçen haftalarda Ulusal Kara yolu Trafik Güvenlik İdaresi (NHTSA) tarafından gönderilen bir yazıda, Tesla’nın bilgi talebinde gönderimin tamamı için gizli işletme bilgileri (CBI) yardımı talep edildiğini belirtti. Eğer Tesla’nın talebinin kabul edildiği varsayılırsa, kamuoyu, NHTSA’nın otopilot soruşturması ve diğer bilgi toplama çalışmaları ve taleplerini kesin bir şekilde engelleyebilir.
Ajans, neden sürücü yardım sisteminde, park halinde olan araçları görme sorunu olduğunda Tesla’nın otopilot için geri bildiri yayınlamadığını bilmek istiyor.

Tesla'nın Dünya genelinde dev olma yolundaki sorunları


Yenilik devriminde dünya devi olarak otomobil sektörünün tahtına oturmaya çok az adımı olan Tesla’nın şeffaflığı ve geri bildiri yayınlamama sorunu hakkında siz okuyucularımızın cevaplarını merak ediyoruz.

Tesla hakkında daha fazla bilgi alıp geçmiş bildirilerini incelemek isterseniz buradan ulaşabilirsiniz.

Paylaş

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir