Sennheiser HD400s İncelemesi!
  1. Anasayfa
  2. Genel

Sennheiser HD400s İncelemesi!

İncelemeye giriş:

Sennheiser HD400s kullanım kolaylığı, rahatlığı ve verdiği ses kalitesiyle dikkatleri üstüne çekiyor. Sennheiser HD 4.20 ve HD 4.30 modellerinin yenilenmiş şekilde HD400s modelinde toplandığına dikkat çekelim.

Sennheiser HD400s İncelemesi!

Genel Bilgiler
Ülkemizde bu kulaklık 500-600 TL civarlarında satılmakta. Sadece siyah renkte gelen Sennheiser HD400s 217 gram ve sert plastikten yapılan bir gövdeye sahip, oldukça sağlam! Plastik size kalitesini hissettiriyor. 120 dB @ 1 kHz, 1V RMS ses basınç seviyesine sahip olan HD400s modeli 18Ω empedans değerine, <0.5 % (1 kHz, 100 dB SPL) gibi kesinlikle kabul edilebilir bir harmonik bozulma değeri sunuyor ve 18-20,000 Hz frekans aralığında ses sunuyor. Kulaklığımız Çok Yönlü mikrofona sahip ve bu mikrofonun duyarlılığı 44dbV/Pa iken 100-10,000 Hz frekans aralığında ses alıyor. Kulaklığımız çıkarıp takılabilen 1.4M uzunluğunda bir kabloya sahip. Kulaklığın kendi üzerindeki jak girişi 2.5mm boyutunda, yani kablosu bozulduğunda çıkartırsanız 2.5mm erkek – 3.5mm erkek bağlantılı bir jak kablosu kullanmak durumundasınız. Kendi üzerinde bulunan giriş ve yanında gelen kabloda bir kilit mekanizması bulunuyor, bu yüzden kilidini açmadığınız sürece kabloyu çıkartamıyorsunuz gerçekten harika bir özellik. Kulaklıklar genel anlamda kabloları dolayı bozuluyor bunu düşünürsek bu detayı daha fazla görmeyi isterdim şahsen. Kulaklıklar ayrıca ülkemizde çok gördüğümüz JBL T500, T450 modelleri gibi kulağın üstünde durmuyor, kulağı çevreliyor ve içine alıyor.

Sennheiser HD400s İncelemesi!

Ergonomi
Kulaklığın en büyük eksisi ne yazık ki bu, her ne kadar kulakları ağrıtmasa da uzun kullanım sonrasında kafanın üst tarafını acıtıyor. Bunun dışında kulaklıklar rahat ve ergonomik.

Sennheiser HD400s İncelemesi!

Taşınabilirlik
Ürün çok bilinen T450, T500 modelleri gibi katlanmıyor. Sadece içe doğru katlayabiliyorsunuz yani yanlamasına katlayamıyorsunuz, ancak bu size büyük bir sorun olmaz çünkü katladığınızda boyutu yarı yarıya azalıyor. Ayrıca kulaklığın yanında gelen taşıma çantası sayesinde valizinize, çantanıza koyabilirsiniz. Çantanın malzemesi güzel hissettiriyor ve estetik olarak güzel duruyor. Kulaklıkları darbelerden koruyacağını söyleyemeyiz, ancak hiç yoktan iyidir. Kulaklığı çantanıza attığınızda dikkat etmenizi öneriyoruz.

Ürünler - Yedek Parça ve Aksesuar | 4

Ses ve mikrofon özellikleri:

Bass;
Ürünün bassları aşırı değil ancak kendini hissettiriyor ve enerjik bir bassa sahip. Ayrıca bu kulaklığın basslarında 30Hz civarında bir sub-bass boost’a sahip olup diğer seslerden izole edilmiş olması dikkat çekiyor. Bass diğer sesleri geride bırakmadan varlığını hissettirip şarkının ritmine kapılmanızı sağlıyor.

Mid;
Aynı basslarda olduğu gibi burada da bir boost vermişler, bass gitar, elektro gitar ve telliler ön plana çıkıyor bu bölümde. Ayrıca high-mid’ler çok hoş. Şunu da belirtelim, Midler genel anlamda çok temizler.

Tiz;
Tizleri sizi memnun edecek! Sibilans hiçbir şekilde yok hatta Sibilansı tamamen yok etmişler desek yeridir! Tizler diğer frekanslarla güzel bir şekilde uyum sağlıyor ve rahatsız etmiyor.

Soundstage;
Soundstage şaşırtıcı bir şekilde iyi. Kapalı arkalı bir kulaklık olmasına rağmen yapay bir şekilde de olsa iyi bir sahne performansı var. Ancak yine de çok bir şey beklememek gerekli, açık arkalı bir kulaklık değil sonuçta. Yine de sileri tatmin edeceğini söyleyebiliriz.

Oyun için alınır mı?
Hayır. Alınmaz. Oyunlar için uygun bir kulaklık olduğunu düşünmüyorum, daha ucuza daha iyi oyun kulaklıkları bulabilirsiniz.

Mikrofon Kalitesi Nasıl?
Uğultular karşıya azda olsa gidiyor ve sesinizi karşı taraf anlaşılabilir bir şekilde duyabiliyor. Anlaşıldığı kadarıyla mikrofondan giden sesler bir miktar inceliyor, tok sesler biraz daha ince geliyor. Bunun dışında mikrofonu iyi diyebiliriz.

Çıkış

Bu incelememizin sonuna geldik, sonraki inceleme içeriklerimde sizleri tekrar burada görmek dileğiyle saygılar 🙂

Teknoloji, donanım ve çevre bileşenlerine ilgi duyuyorum, küçüklüğümden beri Teknolojiye merak duyuyorum.

Yazarın Profili
Paylaş
İlginizi Çekebilir

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir