1. Anasayfa
  2. Genel

Samsung ve IBM, IBM Cloud’da AI ve 5G gücüyle şirketlere mobil çözümler sunuyor

Samsung ve IBM, IBM Cloud’da AI ve 5G gücüyle şirketlere mobil çözümler sunuyor

SAN JOSE, ABD UU. – Samsung Electronics Co., Ltd. ve IBM , IBM Cloud ve AI ve Samsung mobil olanaklarının kaynaklarını kullanan yeni bir ortak platform olan Samsung Geliştirici Konferansında duyurdular. İki şirket arasındaki işbirliği, mevcut işletme müşterileri için IBM kaynaklarını Samsung Galaxy ekosistemiyle bir araya getiriyor.

Samsung Mobile ve IT Communications Division Başkanı ve CEO’su DJ Koh, “Mobil sektör, çarpıcı bir dönüşüm geçiriyor ve şirketlere 5G, AI ve IoT gibi yenilikçi teknolojiler sunarak yeni iş yolları açıyor” dedi. “Bu fırsatlara kapıyı açmak için açık işbirliğinin şart olduğuna inanıyoruz ve 5G döneminde ticari müşterilerimiz için IBM ve Samsung’un bağlı hizmetleri ile birlikte dijital mobil dönüşümünü teşvik etmeyi umuyoruz.”

IBM Cloud, IA ve 5G teknolojisine sahip güvenlik platformu

Polis memurları, itfaiyeciler ve diğer ilk müdahaleciler için çalışma ortamlarının iyileştirilmesine yardımcı olmak amacıyla  IBM akıllı telefonunda, Galaxy akıllı telefonlarında ve Galaxy saatlerinde de dahil olmak üzere Samsung Galaxy cihaz eko sisteminde yenilikleri bir araya getirmek için tasarlanmıştır.


Uluslararası Çalışma Örgütü’ne
 göre , iş kazaları nedeniyle her yıl yaklaşık 3 milyon ölüm meydana geliyor. Hükümetler ve şirketler, uzak veya yüksek stresli ortamlarda çalışanların hayati belirtilerini izleyen sistemler geliştirmek için ortama ihtiyaç duyuyor.

Bu durumu göz önüne alarak IBM Bulutu üzerine inşa edilen yeni platform, şirketlere, çalışanların sorun yaşayıp yaşamadığını belirlemek ve otomatik olarak yardım göndermek için çalışanların kalp atış hızı ve fiziksel aktivite dahil yaşamsal belirtilerini izlemelerine olanak sağlayacak.

Örneğin, biyometrik sensörlere ve 5G özellikli Galaxy akıllı telefonlara sahip Samsung Galaxy saatleriyle donatılmış personellerin, güvenlik ve refah göstergeleri gerçek zamanlı olarak bu platformda paylaşılacak Bu veriler herhangi personelde bir değişiklik olması durumunda acil durum yöneticilerini anında uyarmak için hayati belirtileri ve diğer önemli göstergeleri sürekli olarak izleyecek.

Bu çözüm şu anda birden fazla polis, can kurtaran, itfaye gibi sahada görev yapan çalışanların operasyonel risklerini azaltmak için gözlemlerde bulunmak üzere pilot bölgelerde kullanılmaya başlandı.

Telefonlarımızda tuttuğumuz yürüyüş, su içme, yemek gibi verilerde paylaşılırsa, patronların çalışanlarına gece uyumamışsın dinlenme odalarımızda kendini hazır hissedene kadar dinlenmelisin yaklaşımlarıyla karşılaşacağımız günler yakın gibi duruyor. Artık ülkemizdeki şirketlerin bazılarında bu dinlenme odalarını ve alanlarını görüyoruz.

Samsung ve IBM, 5G ve çevre bilgi işlem ile iş yeniliğinin önünü açıyor

Ek olarak, imalat endüstrisinin dijitalleşmesiyle birlikte, bu ittifak, gelişmiş ve 5G şebeke servisleri ile fabrika otomasyonunun verimli ve üretken hale gelmesini sağlıyor.

İki şirket, IBM ve Samsung’un gücünden yararlanmak için  finansal hizmetler, enerji ve tıbbi bakım dahil olmak üzere birçok sektörde işbirliği yapıyor. 

Geliştiriciler, platformun arkasındaki teknolojiye erişebilir ve bunları kullanabilir ve üretim, savunma ve perakende satış gibi diğer dikey sektörler üzerinde etkisi olan ek kaynaklar geliştirebilir.

Paylaş

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir