1. Anasayfa
  2. Genel

Savunma sanayii, AMD ve Cisco İle Modernize Oluyor

Savunma sanayii, AMD ve Cisco İle Modernize Oluyor

Savunma sanayii kurumlarında kullanılan AMD EPYC işlemciler ve Cisco sunucuları işletme maliyetlerini azalttığı gibi yayınlanan rapora göre altyapı yönetimini ve ölçeklendirmeyi bu firmaları için büyük oranda basitleştiriyor.

Bugün yayınlanan yeni bir çalışma, savunma kurumlarının görev başarısını sağlamasına yardımcı olmak için Cisco sunucularının ve AMD EPYC işlemcilerinin dinamik kombinasyonundan nasıl yararlandığını ortaya koydu. Dünyanın dört bir yanındaki savunma odaklı kurumlar, Bilişim Teknolojileri (BT) altyapılarını modernleştirmeye çalışırken yüksek performanslı sunucuların aşağıda sıralanan avantajlarını fark ediyor;

• Sunucu ve kablolama değerlerinin azaltılması

• Altyapı yönetimini ve ölçeklendirmeyi basitleştirme

• İşletme maliyetlerinin en aza indirilmesi

Savunma sanayii, AMD ve Cisco İle Modernize Oluyor

Kolaylaştırılmış ve basitleştirilmiş yönetim

AMD EPYC destekli Cisco USC C-Serisi sunucuların yoğunluğu ve yönetim kolaylığı nedeniyle, bu sistemleri uygulayan savunma kurumları altyapı yönetimini ve ölçeklendirmeyi merkezileştirip basitleştirmeyi başardı.

Açıklanan raporlarda yer alan bir örnekte bir kurum, öncesinde bireysel sunucularını manuel olarak yönetiyordu. EPYC ile güçlendirilmiş yüksek performanslı bir sunucuyu kurduktan sonra, kurum yalnızca altyapı yönetimini kolaylaştırmakla kalmadı, aynı zamanda daha fazla güvenlik ve sunucu yapılandırması tutarlılığı sağladı. Basitleştirilmiş ölçeklendirme ile kesinti süresi ihtiyacını da ortadan kaldırmış oldu.

Savunma sanayii, AMD ve Cisco İle Modernize Oluyor

Performanslı sunucular ile maliyeti düşürme

Savunma kurumları genellikle teknik becerilerin, fiziksel alanın ve güç kaynaklarının sınırlı olduğu yerlerde bulunur. Bu durum özel bulut ağını genişletmek isteyen ancak küçük, paylaşılan bir ortamda faaliyet gösteren kurumlar için oldukça zordu.

Kurumlar eski sunucularını AMD EPYC destekli Cisco UCS C-Serisi sunucularla değiştirerek 200 kabloyu 80’e indirebilir ve ek raf alanına ihtiyaç duymadan daha fazla kapasite ve performans elde edebilir. Dahası, kurumlar raf alanını azaltarak BT ayak izlerini, işletim maliyetlerini ve güç tüketimini azaltabilirler.

AMD EPYC ayrıca kıta çapındaki küçük ve orta ölçekli işletme kitlesine HPC bulut hizmetlerinin satın alınabilirliğini artırmak için yakın zamanda Avrupa teknoloji sağlayıcısı olan Northern Data tarafından seçilmişti.

Ayrıca Bağımsız Yazılım Sağlayıcısı Cloud Linux ve veri depolama entegratörü Diaway tarafından yürütülen testlerde, AMD EPYC işlemcileri etkileyici performansları, güç tüketimi ve işletim maliyetlerini düşürmesi ile rakiplerini geride bırakmıştı.

Savunma Sanayii hakkında düşüncelerinizi yorumlar kısmından iletebilirsiniz.

Aselsan Tarafından Yeni Zırhlı Araç: Nefer!

Paylaş
İlginizi Çekebilir

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir