Samsung Deneyim Mağazalarının İkincisini Açtı
  1. Anasayfa
  2. Genel

Samsung Deneyim Mağazalarının İkincisini Açtı

2 Kasım’da Samsung, Wijnegem Alışveriş’teki genel halk için Belçika’daki ikinci Experience Store’un kapılarını açıyor. Ziyaretçiler Samsung’un tüm mobil yeniliklerini Samsung Experience Store’da bulabilirler. Ürünlere ek olarak, müşteriler yeni bir akıllı telefonu, tableti veya akıllı saati test edip karşılaştırabilir, cihazlarını onarabilir (bir saat içinde! Randevuya tabi) ve çeşitli atölyelere katılabilirler.

Deneyim mağazasında müşteriler, donanım ve yazılım konusunda tavsiyelerde bulunan Samsung uzmanları tarafından karşılanıyor. Çalışanlar, herkesin Samsung web sitesinde kayıt olabileceği ortamı belirli aralıklarla düzenliyor. Atölyeler, kullanıcıların daha fazla cihazdan yararlanmalarına olanak sağlıyor, atölyelerde en iyi Instagram fotoğrafını çekmek ve videoları düzenlemek için oturumlar düzenlenecek.

Samsung Deneyim Mağazalarının İkincisini Açtı

Tüketiciyi Samsung Dünyasına Çeken Bir Samsung Experience Store

Bu deneyim mağazasında bir kişiselleştirme çubuğu da var. Müşteriler cihazlarını güzel bir baskı ile kişiselleştirebilir, aynı zamanda cihazınıza koruma da sağlayabilir. Tabi bu sadece bu mağazadaki yapabileceklerinizden bir tanesi.

Mağazadaki diğer uygulamaların en sevilecek türden olanı tamir onarım imkanı olması. Ziyaretçiler bir Samsung akıllı telefonunun, tabletinin veya akıllı saatinin onarımı için Experience Store’u ziyaret edebilir. Randevu alındıktan sonra cihazlar bir saat içinde tamir edilip sahibine teslim ediliyor. Böylelikle telefonum tamire giderse kim bilir ne zaman gelecek endişelerimiz bitecek görünüyor çünkü dilerseniz Samsung cihazınız tamirdeyken siz de cizhazınızın tüm tamir edilme aşamalarını burada izleyebilme imkanına sahipsiniz.

Experience Store‘da müşteriler, her zaman stokta olan en kapsamlı Samsung ürünleri hakkında bilgi alabilir. Eski bir cihaz iade edildiğinde, bir çalışan derhal, sonradan yeni satın alımdan düşülen artık değeri hesaplar. Yeni cihaz aldığımızda da en çok tedirgin olduğumuz konulardan birisi verilerimizin kaybolması. Kişiler, resimler, videolar ve hatta mesajlaşma uygulamalarındaki mesajlar. Hepsinin bizim için bir önemi değeri var. Yeni bir cizhaz satın alma işleminden sonra, mağazadaki bir Samsung çalışanı, müşterilerin mağazadan tamamen verilerini kaybetmeden çıkabilmeleri için operasyonel bir şekilde bu işlemi gerçekleştirecek.

Çevrim içi alışveriş alışkanlıklarının artması ile çoğu üretici ve satıcı fiziksel mağaza açmakta çekinir duruma geldi. Samsung Electronics Benelux Pazarlama Direktörü Serge Vandriessche bu konuda yaptığı açıklamada;

“Giderek daha fazla insanın çevrim içi alışveriş yapma eğilimi azalmayacak. Yıllar geçtikçe ürünler daha fazla çevrim içi olarak satın alınmaktadır. Her şey çevrim içi daha hızlı gider. Ancak, ürünleri çevrim içi olarak satın almamız fiziksel mağazaların kapalı olduğu anlamına gelmez. Aksine! Fiziksel bir mağaza genellikle bir ürünü satın almadan önce denemek ve tutmak için tek yer. Ve ürünler hakkında sorularınız varsa, hiçbir şey doğrudan uzmanlara danışmak kadar güzel olamaz. Başka bir deyişle: fiziksel mağaza vazgeçilmezdir ve kalır. Bu nedenle Belçika’daki ikinci mağazamızın kasım ayında kapılarını açmasından gurur duyuyoruz.” dedi.

Temennimiz bu tür mağazalarını Ülkemizde de açmalarıdır. Hepimiz için güzel bir deneyim sağlayacağına eminiz.

Diğer haberlerimize daha hızlı ulaşmak için bizi takip etmeyi unutmayın!

Paylaş
İlginizi Çekebilir

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir